„ Przedszkolaki lubią wiersze ”

W dniu 18.11.2016 r. w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „ Przedszkolaki lubią wiersze”, zorganizowany przez Publiczne Przedszkole w Głogowie Młp.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i promowanie poezji dziecięcej. Temat przewodni wiązał się z realizowanym w przedszkolu projektem „Lubimy czytać”.

Do konkursu zgłosiło się 49 dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu całej gminy (Pogwizdów Nowy, Wysoka Głogowska, Budy Głogowskie, Przewrotne, Rogoźnica, Rudna Mała, Styków, Lipie, Publiczne Przedszkole w Głogowie). Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach:

I kategoria – dzieci 3-4-letnie

II kategoria – dzieci 5-6-letnie.

Powołane jury w składzie: przewodnicząca: pani mgr Elżbieta Różycka, pani Dominika Szubart (przewodnicząca Rady Rodziców) oraz Pani Iwona Kubiak- Pawlukiewicz (przedstawicielka Rodziców) przyznało w obu kategoriach nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej: „ Przedszkolaki lubią wiersze ”

Laureaci konkursu plastycznego z gr. VIII

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych przedszkolaków. „Wiosenne łąki” Gabrysi, Karoliny i Wilhelma zostały zauważone przez jurorów konkursu.

I miejsce dla Dawida w konkursie ogólnopolskim!!! Gratulujemy!!!

Z wielką radością i dumą informujemy, iż wychowanek Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp. Dawid Garlak zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „OCEAN – ŚWIAT PODWODNEJ PRZYGODY” w kategorii 4 – latki. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6 w Rzeszowie. Swój talent Dawid objawił już wcześniej i pielęgnował go wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Węglowską, która przygotowała go do konkursu. Gratulujemy sukcesu i czekamy na następne piękne prace!!!

II Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej "O Baśniową nutkę"

Miło nam poinformować, że nasza wychowanka Judytka Wrona po przejściu przez pierwszy etap eliminacji zdobyła wyróżnienie w II Podkarpackim Konkursie Piosenki Przedszkolnej "O Baśniową nutkę" organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 9 im. „Baśniowej Krainy" w Mielcu. Gratulujemy !!!

Powiatowy Konkurs Platyczny "Wiosenna Łąka"

W Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "WIOSENNA ŁĄKA" organizowanym przez Zespół Szół w Budach Głogowskich nasi wychowankowie otrzymali następujace nagrody:

• Gabrysia Marszał - I miejsce w kategorii wiekowej 5-6 latki
  • Kinga Kosmacz - I miejsce w kategorii wiekowej 6 latki
  • Julia Kłeczek - II miejsce w kategorii wiekowej 6 latki
  • Natalia Cisek - nagroda dyrektora
  • Malwina Grochala - wyróżnienie
  • Roksana Szopińska - wyróżnienie
  • Dawid Garlak - wyróżnienie
  • Wilhelm Trześniowski - wyróżnienie
  • Emilia Rębisz - wyróżnienie

Gratulujemy !!!

Konkurs piosenki

Z dumą i radością informujemy, że w dniu 6 maja w III Konkursie Piosenki Dziecięcej organizowanym przez Szkołę Muzyczną w Głogowie Młp. nasza wychowanka Judyta Wrona zdobyła Grand Prix i tym samym została uczennicą Szkoły Muzycznej. Z naszego przedszkola w konkursie wzięło udział sześcioro dzieci. Wszystkim gratulujemy udnych wystepów.

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Piękna nasza Polska cała” organizowanego przez nasze przedszkole.

W kategorii dzieci młodszych 3-4 letnich:

I miejsce  Jan Białek 4 lata  /Publiczne Przedszkole w  Głogowie Młp./

II miejsce  Małgorzata Gancarz 4 lata /Publiczne Przedszkole w Głogowie  Młp./

III miejsce  Franciszek  Micał  4 lata /Publiczne Przedszkole w Pogwizdowie Nowym /

Wyróżnienia:

• Antoni Depa  4 lata  /Publiczne Przedszkole w Głogowie Młp./
  • Emilia Rębisz 4 lata  /Publiczne Przedszkole w Głogowie  Młp./
  • Bartłomiej Łach 4 lata  /Przedszkole im. św. Michała Archanioła w Głogowie Młp./

W kategorii dzieci starszych 5-6 letnich:

I miejsce Aleksandra  Padwińska 6 lat  /Publiczne Przedszkole w Głogowie Młp./

II miejsce Milena Węglowska 6 lat  /Publiczne Przedszkole w Głogowie Młp./

III miejsce Sara Olszowy 5 lat  /Publiczne Przedszkole w Głogowie  Młp./

Wyróżnienia:

• Tomasz Helowicz 5 lat /Publiczne Przedszkole w Głogowie Młp./
  • Paweł Wtykło 6 lat  /Szkoła Podstawowa w w Stykowie/
  • Karolina Betleja 5 lat  /Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej/

Nagrody dyrektora:

• Sabina Apanowicz  3 lat /Publiczne Przedszkole w Pogwizdowie Nowym/
  • Zuzanna Paja 6 lat /Zespół Szkół w Budach Głogowskich/

Gratulujemy!!!

Zapraszamy na wystawę nagrodzonych prac do ratusza (I piętro).

"Wiosna w papierowym ogrodzie"

Miło nam poinformować, że nasza wychowanka Judyta Wrona zdobyła nagrodę w konkursie platycznym organizowanym przez Polskie Centrum Origamii. Gratulujemy !!!

Gratulujemy Ani !!!

Z dumą informujemy, że nasza wychowanka Ania Żukowska zdobyła nagrodę w wojewódzkim konkurskie plastycznym "Zima w papierowym ogrodzie - czekając na Mikołaja". Gratulujemy !!!

„Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa”

13 listopada 2014 w Pogwizdowie Nowym rozstrzygnięto XI Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży organizowany przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Burmistrza Głogowa Małopolskiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować że dwie nasze wychowanki zdobyły: NAGRODĘ - Gabriela Wyroba oraz WYRÓŻNIENIE - Martyna Dec.

Serdecznie gratulujemy !!!

Czytaj więcej: „Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa”

Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 12.11.2014 w MGDK w Głogowie Młp. wystąpiło dwadzieścia dziewięć młodych artystów w Gminnym konkursie recytatorskim - „Podróże po Polsce”. W konkursie uwzględniono dwie kategorie wiekowe: dzieci młodsze oraz starsze. Byli to przedstawiciele sześciu placówek naszej gminy. Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności literackich, a przedstawione utwory podkreślały znaczenie tożsamości narodowej. Po zaprezentowaniu wszystkich utworów wykonawcy udali się na poczęstunek.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Recytatorski