^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Gminny Konkurs Recytatorski

       Dnia 12.11.2014 w MGDK w Głogowie Młp. wystąpiło dwadzieścia dziewięć młodych artystów w Gminnym konkursie recytatorskim - „Podróże po Polsce”. W konkursie uwzględniono dwie kategorie wiekowe: dzieci młodsze oraz starsze. Byli to przedstawiciele sześciu placówek naszej gminy. Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności literackich, a przedstawione utwory podkreślały znaczenie tożsamości narodowej. Po zaprezentowaniu wszystkich utworów wykonawcy udali się na poczęstunek.

 

W tym czasie komisja w składzie: przewodnicząca

  • mgr Anna Kopeć,

    członkowie

  • mgr Apolonia Kuceł
  • mgr Wiesław Tajchman 

dokonała oceny i przyznała nagrody. Podczas oceny pod uwagę wzięto dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, język niewerbalny, kulturę żywego słowa, dykcję. Po burzliwych obradach komisja przedstawiła swój werdykt przyznając następujące miejsca, nagrody i dyplomy: 

Kategoria 1 - dzieci młodsze:

  1. miejsce- Julia Baniak z Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym za wiersz „Co to jest Polska?”
  2. miejsce- Emilia Rębisz z Przedszkola Publicznego w Głogowie Młp. za wiersz „Chmurka”
  3. miejsce- Noemi Gancarz z Zespołu Szkół w Rudnej Małej za wiersz „Moja mała ojczyzna”

Wyróżnienia otrzymali: Roksana Szopińska z Przedszkola Publicznego w Głogowie Młp. za utwór „Wiersz o syrence”, Bartłomiej Świder z Przedszkola Publicznego w Głogowie Młp. za wiersz „Ojczyzna”, Julia Kondras z Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej za wiersz „Moja mała ojczyzna”.

Kategoria 2- dzieci starsze:

  1. miejsce- Judyta Wrona z Przedszkola Publicznego w Głogowie Młp. za wiersz „Moje miasteczko”
  2. miejsce- Paweł Kula z Zespołu Szkół w Rudnej Małej za wiersz „Jestem Polakiem”
  3. miejsce- Pola Piasecka z Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym za wiersz „Dzień dobry Królu Zygmuncie”

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Pastuła z Przedszkola Parafialnego na Niwie za utwór „Co to jest Polska?”, Karolina Kubicz z Przedszkola Publicznego w Głogowie Młp.- oddział w Lipiu za wiersz „Polska”, Miłosz Cyrek z Szkoły Podstawowej w Budach Głogowskich za utwór „Co to jest Polska?”.

Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Sponsorami nagród było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów. 

LAUREATOM GRATULUJEMY!

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.