^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Karnawałowe Szaleństwo!

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków wspaniały czas.W tym roku przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, kowboje, policjanci, wróżki, biedronki, motylki, kotki, piraci a także inne postacie opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości i wspaniałych wspomnień.

 GALERIA ZDJĘĆ

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Orszak Trzech Króli

Nasze przedszkolaki podczas w Orszaku Trzech Króli. Tym razem dzieci wcieliły się w Aniołki. Podczas pochodu dowadziła nimi Pani Gosia. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

 

GALERIA ZDJĘĆ

WIGILIA

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy wspólną, uroczystą Wigilię, która stała się już tradycją. Dzieci w ten radosny dziań miały okazję podziwiać występ przygotowany przez ich starszych kolegów z grupy Myszki. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej odbył się uroczysty obiad. W swoich salach przy wspólnych stołach zebrały się wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola.

GALERIA ZDJĘĆ

 

CZEKAMY NA ŚWIĘTA

Miesiąc grudzień jest szczególnym miesiącem, gdyż czekamy na Święta Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością czekały na choinkę, Mikołaja i prezenty. Przedszkolaki uczyły się nowych wierszy, piosenek, kolęd oraz przygotowywały świąteczne smakołyki. W świąteczny nastrój wprowadzały nas również przepiękne dekoracje w salach przedszkolnych.

GALERIA ZDJĘĆ

 

JASEŁKA GRUPA "SÓWKI"

Jasełka klasyczne w przepięknym, poruszającym wydaniu. Sówki cudownie śpiewały, tańczyły i recytowały. Swoich rodziców i dziadków wprowadziły w klimat zbliżających się świąt. Gromkie brawa należą się Pani Adze i Pani Ani – gratulacje! Było przepięknie!

GALERIA ZDJĘĆ

FILM 1

FILM 2

 

JASEŁKA GRUPY "MYSZKI"

Piękne jasełkowe przedstawienie Myszek już za nami. Niekonwencjonalna historia oparta o najprostszą prawdę - nikt nie może być samotny w przeżywaniu Świąt. Piękne kolędy, piosenki, tańce i teksty. Gośćmi byli rodzice dzieci, babcie i dziadkowie. Popłynęły gorące, od serca życzenia. Pani Kingo i Pani Gosiu – gratulacje! Było przepięknie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Arkadiusza Dzierżaka.Dziękujemy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

FILM

KONCERT MIKOŁAJKOWY

Charytatywny koncert "Łączmy serca wspólnym rytmem" nie mógł obyć się bez naszych przedszkolaków. Występ grupy Pani Kingi i Pani Gosi wzruszał i wprowadzał w magiczną atmosferę. Koncert rokrocznie organizowany jest w naszej gminie przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Młp. I co roku nasze przedszkolaczki obdarowują swoimi sercami, swoim urokiem i pięknymi piosenkami tych, którzy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi z terenu gminy. Piękna inicjatywa i piękna oprawa.

Za część zdjęć dziękujemy panu Arkadiuszowi Dzierżakowi. 

GALERIA ZDJĘĆ

 

WIZYTA MIKOŁAJA

Najbardziej wyczekiwany GOŚĆ odwiedził dziś naszych przedszkolaków. Zostawił piękne prezenty, a zabrał uśmiechy, piosenki i cudowne emocje. Piękny dzień. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok. Bajkowe Zdjecia dziękujemy!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs Świąteczna: "Choinka- Piękna I Ekologiczna"

Świąteczna choinka - piękna i ekologiczna
Świąteczny konkurs na choinkę z materiałów wtórnych dla dzieci i rodziców przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wyobraźnia, kreatywność Państwa nie ma granic. 80 choinek przepięknych i kolorowych mogliście Państwo podziwiać na wystawie urządzonej w przedszkolu. Aktualnie znajdują się w holu ratusza, gdzie mogą oglądać je mieszkańcy gminy.
Komisja w składzie Bożena Łyczko - wicedyrektor szkoły podstawowej i plastyk, Małgorzata Jodłowska- dyrektor przedszkola oraz Iwona Witkowska - przedstawiciel Rady Rodziców podjęła się oceny prac. Uznała, że należy nagrodzić absolutnie wszystkie dzieci, dlatego każde otrzyma taki sam upominek. Wyróżniła 10 prac dzieci i rodziców, które dodatkowo nagrodzone zostaną ekologicznymi torbami i kalendarzami przekazanymi przez Gminę Głogów Młp. Oto oni:
* Sandra Kłeczek, lat 5
* Aleksandra Łagowska, lat 4
* Nina Cichoń, lat 5
* Aleksandra Szyszka, lat 6
* Filip i Piotr Stokłosa, lat 6
* Emilia Pastuła, lat 6
* Joanna i Karol Tęcza, lat 6
* Stefan Przybylski, lat 5
* Franciszek Domański, lat 5
* Anna Zięba, lat 6
* Weronika Wała, lat 3 - nagroda dyrektora
Pan Burmistrz Paweł Baj również przyznał swoją nagrodę, a otrzymał ją Wojciech Sala, lat 3.
Gratulujemy serdecznie Państwu pomysłowości i pięknych prac. Dziękujemy za udział w konkursie. Na pewno będziemy go kontynuować i w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Andrzejki

Andrzejki w grupach przedszkolnych to przede wszystkim dużo śmiechu, świetna zabawa i wróżby...z przymrużeniem oka.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzieci lubią misie - misie lubią dzieci!

Dzieci lubią misie - misie lubią dzieci!
Pod tym hasłem odbył się organizowany co roku przez naszą placówkę Gminny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 27 przedszkolaków z całej gminy. Komisja w składzie: Walenty Kotula, Małgorzata Jodłowska oraz Iwona Witkowska ogłosiło werdykt:
Kategoria 1:
I miejsce Klara Lasota (PP Głogów Młp.)
II miejsce Szymon Jeż (ZS Przewrotne)
III miejsce Maja Gielarowska (Przedszkole Parafialne św. Michała)
Wyróżnienie : Aleksandra Kopera (Przedszkole Parafialne św. Jozefa)
Kategoria 2:
I miejsce Magdalena Barczak (PP Głogów Młp.) oraz Karolina Safin (ZS Pogwizdów Nowy)
III miejsce Julia Bajek (ZS Budy Głogowskie)
Wyróżnienie: Stanisław Pliś (Przedszkole św. Michała), Jagoda Lubas (Przedszkole św. Józefa) oraz Aleksandra Biały, Natasza Wójcik, Klaudia Chmura (PP Głogów Młp.)
Wszystkim dzieciom gratulujemy serdecznie pięknych recytacji.
Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski z dotacji celowej otrzymanej z budżetu Gminy Głogów Młp. - serdecznie dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dzień Pluszowego Misia

Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest...
Dzień Pluszowego Misia to jeden z najpiękniejszych dni w przedszkolu. Dzień spędzony z najlepszym przyjacielem, wspólne zabawy, tańce, piosenki, zjadanie miodku - czy może być przyjemniej?

 

GALERIA ZDJĘĆ

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20.11.2019 r. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Zawsze obchodzony w naszym przedszkolu, ma na celu uświadomienie dzieciom ich praw, ale także ich obowiązków. Realizacja projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury".

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Co Słychać W Grupie VI

- Poznajemy historię pluszowej maskotki - misia, trochę się uczymy i świetnie przy tym bawimy. Nasze starania wspierają rodzice, którzy chętnie czytają dzieciom bajki. Naszą grupę odwiedziły już: mama Lenki, Ninki, Adelki oraz Maksia i Michała. Serdecznie dziękujemy. 
- Jesteśmy małymi badaczami: poznajemy właściwości wody, zjawisko parowania i skraplania, badamy co pływa, a co tonie oraz co się w wodzie rozpuszcza, a co nie. 
- Rozwijamy się kulturalnie: dzieci wzięły udział w audycji muzycznej w Szkole Muzycznej co zainspirowało je do grania na instrumentach perkusyjnych. Zwiedziły też wystawy w Miejsko - Gminnym DK  w Głogowie  Młp. 
Dzięki tym formom zajęć dzieci rozwijają swoje zainteresowania i wzbogacają swoje doświadczenia. 
 

Konkurs Piosenki Dziecięcej

W Szkole Muzycznej w Głogowie Młp. odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej. Nasze przedszkolaki wypadły wspaniale a Ola Szyszka zdobyła Grand Prix! Czeka na nią od września miejsce w szkole muzycznej, gdzie będzie mogła rozwijać swój talent . Gratulujemy!
 

Zabawy Z Kodowaniem

Grupa Myszek uczciła Święto 11 Listopada poprzez zabawy z kodowaniem. Kolorowaliśmy według kodu symbole narodowe, literki, a także odbyliśmy podróż po Polsce poruszając się według zakodowanej trasy.
 

Tydzień Patriotyczny

Niepodległa, niepokorna, zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy map,
Bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska ma.
/Janusz Szczepkowski/
Uwieńczeniem tygodnia patriotycznego w naszym przedszkolu było odśpiewanie Hymnu narodowego 08 listopada o godzinie 11.11 w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Cały tydzień rozmawialiśmy o naszej Ojczyźnie, symbolach narodowych. Dzieci wykonały flagi i kokardy narodowe. Uczciły także pamięć żołnierzy poległych za wolność Polski. Dziękujemy także przedszkolakom z przedszkola parafialnego za zaproszenie na piękną akademię z okazji 11 listopada.
 

Pamiętamy

W listopadzie odwiedzamy groby, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. Przedszkolaki co roku odwiedzają miejscowy cmentarz i pomnik ku czci poległych w obronie Ojczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Wizyta W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym

Przedszkolaki z grupy Zajączków odwiedziły pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w Głogowie Młp. Wyśpiewały piosenki o tematyce jesiennej, odtańczyły taniec marchewek, wiewiórki, pani jesieni. Wręczyły pamiątkowe laurki wykonane przez siebie. Dzieci zostały poczęstowane słodyczami i otrzymały papierowe postacie z origami. Przedszkolaki zostały zaproszone do dalszej współpracy w formie występów artystycznych.
 
 

Poznajemy Zawody Gr. VI

Poznajemy zawody: ciekawe spotkanie z mamą Maksia i Michała, która  opowiedziała o swojej pracy oraz przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe zabawy dydaktyczne związane z tym tematem.
Przedszkolaki wybrały się do przychodni by zapoznać się z pracą pielęgniarki. Spotkanie z pracownikami przychodni miało też na celu przełamywanie lęku przed badaniami i szczepieniem. Dzieci wysłuchały też pogadanki na temat ,,Co sprzyja zdrowiu". 
 

Mniam, Mniam Pieczemy Placek

Każdego dnia nasze przedszkolaki odkrywają uroki jesieni. Poznają kolory i smaki tej pory roku.  Dzieci z grupy IV upiekły wspaniałe ciasto i zrobiły wyśmienitą sałatkę owocową.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dbamy O Ząbki

Grupę VII odwiedziła mama Sandry, która jest technikiem dentystycznym. Dzieci miały okazję poznać jej pracę, w ramach preorientacji zawodowej. Poza tym Pani Ula zwróciła dzieciom uwagę na konieczność dbania o higienę jamy ustnej i regularnych wizyt u dentysty. Dziękujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

 

Pieczenie Chleba

Chleb - podstawa pożywienia. Dzieci przygotowując i piekąc ten owoc pracy rąk ludzkich uczyły się czym jest szacunek do tej pracy i szacunek do jedzenia.

GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta W Teatrze

Wycieczka gr. VI i VII do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl „Wystarczy być".  Sztuka o powiadała bezinteresownej przyjaźni oraz o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Najważniejszą puentą płynącą z tego przedstawienia dla dzieci było ostatnie zdanie wypowiedziane przez aktorów "Wystarczy być! Być i żyć razem a wszystko wygląda lepiej".

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta Policjantki I Strażnika Miejskiego

Wizyta policjantki i strażnika miejskiego w przedszkolu. Pogadanka o bezpieczeństwie i krótka rozmowa o ich pracy to obowiązkowy punkt programu co roku w każdej grupie wiekowej.

Dziękujemy pani Dorocie Chuchro i panu Łukaszowi Długoniowi.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Samo Zdrowie

Jesień pachnie przepięknie! Sałatka owocowa jest pyszna, ale zapach ciasta dyniowo - mandarynkowego i marchewkowego roznoszący się po całym przedszkolu powoduje natychmiastowe ssanie w żołądku.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta W Szkole

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika,

kota, rybki oraz psa!”


Dzieciaki z gr. VIII i VI miały okazję pooglądać pupili swoich starszych kolegów ze szkoły. Dziękujemy za zaproszenie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Witamy Jesień

23 września powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku. Aby uczcić ten szczególny dzień przedszkolaki ubrane były w kolor jesieni - pomarańczowy. Tego dnia odwiedziła nas Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Były tańce, jesienne zagadki i wspaniałe dary. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i pogodna!

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka był pełen radości i świetnej zabawy. Dzieci pokonywały tory przeszkód, bawiły się chustą, tańczyły i śpiewały. W każdej grupie było mnóstwo niespodzianek i radości. Dużo uśmiechów w tym roku szkolnym Wam Przedszkolaczki życzymy.

GALERIA ZDJĘĆ

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata - jak co roku starsze przedszkolaki wzięły udział w tej akcji. Teren wokół przedszkola jest pięknie posprzątany. A przedszkolaki wiedzą, że o środowisko trzeba dbać!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Plac Zabaw

Dzieci uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu. Plac zabaw jest dla nich miejscem codziennej zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest to źródło radości, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. Przedszkolaki z ogromną radością bawiły się na naszym nowym przedszkolnym placu zabaw. Dzieci uśmiechnięte, odprężone i zadowolone wróciły do przedszkola.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Zajęcia Adaptacyjne

W sierpniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci rozpoczynających przygodę z naszym przedszkolem.Wspólne spotkania miały na celu przezwyciężenie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej, nawiązaniu kontaktu z dziećmi, rodzicami, stworzenie przyjaznej atmosfery. Dzieci podczas zajęć przygotowywały się do pobytu w naszym przedszkolu. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach zainspirowanych przez nauczycielki i w zabawach dowolnych w sali.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.