Pamiętamy

W listopadzie odwiedzamy groby, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. Przedszkolaki co roku odwiedzają miejscowy cmentarz i pomnik ku czci poległych w obronie Ojczyzny.

Wizyta W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym

Przedszkolaki z grupy Zajączków odwiedziły pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w Głogowie Młp. Wyśpiewały piosenki o tematyce jesiennej, odtańczyły taniec marchewek, wiewiórki, pani jesieni. Wręczyły pamiątkowe laurki wykonane przez siebie. Dzieci zostały poczęstowane słodyczami i otrzymały papierowe postacie z origami. Przedszkolaki zostały zaproszone do dalszej współpracy w formie występów artystycznych.

Poznajemy Zawody Gr. IV

Poznajemy zawody: ciekawe spotkanie z mamą Maksia i Michała, która  opowiedziała o swojej pracy oraz przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe zabawy dydaktyczne związane z tym tematem.
Przedszkolaki wybrały się do przychodni by zapoznać się z pracą pielęgniarki. Spotkanie z pracownikami przychodni miało też na celu przełamywanie lęku przed badaniami i szczepieniem. Dzieci wysłuchały też pogadanki na temat ,,Co sprzyja zdrowiu".

Mniam, Mniam Pieczemy Placek

Każdego dnia nasze przedszkolaki odkrywają uroki jesieni. Poznają kolory i smaki tej pory roku.  Dzieci z grupy IV upiekły wspaniałe ciasto i zrobiły wyśmienitą sałatkę owocową.

Dbamy O Ząbki

Grupę VII odwiedziła mama Sandry, która jest technikiem dentystycznym. Dzieci miały okazję poznać jej pracę, w ramach preorientacji zawodowej. Poza tym Pani Ula zwróciła dzieciom uwagę na konieczność dbania o higienę jamy ustnej i regularnych wizyt u dentysty. Dziękujemy!

Pieczenie Chleba

Chleb - podstawa pożywienia. Dzieci przygotowując i piekąc ten owoc pracy rąk ludzkich uczyły się czym jest szacunek do tej pracy i szacunek do jedzenia.

Wizyta W Teatrze

Wycieczka gr. VI i VII do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl „Wystarczy być".  Sztuka o powiadała bezinteresownej przyjaźni oraz o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Najważniejszą puentą płynącą z tego przedstawienia dla dzieci było ostatnie zdanie wypowiedziane przez aktorów "Wystarczy być! Być i żyć razem a wszystko wygląda lepiej".

Wizyta Policjantki I Strażnika Miejskiego

Wizyta policjantki i strażnika miejskiego w przedszkolu. Pogadanka o bezpieczeństwie i krótka rozmowa o ich pracy to obowiązkowy punkt programu co roku w każdej grupie wiekowej.

Dziękujemy pani Dorocie Chuchro i panu Łukaszowi Długoniowi.

Samo Zdrowie

Jesień pachnie przepięknie! Sałatka owocowa jest pyszna, ale zapach ciasta dyniowo - mandarynkowego i marchewkowego roznoszący się po całym przedszkolu powoduje natychmiastowe ssanie w żołądku.

Wizyta W Szkole

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika,

kota, rybki oraz psa!”

Dzieciaki z gr. VIII i VI miały okazję pooglądać pupili swoich starszych kolegów ze szkoły. Dziękujemy za zaproszenie.

Witamy Jesień

23 września powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku. Aby uczcić ten szczególny dzień przedszkolaki ubrane były w kolor jesieni - pomarańczowy. Tego dnia odwiedziła nas Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Były tańce, jesienne zagadki i wspaniałe dary. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i pogodna!

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka był pełen radości i świetnej zabawy. Dzieci pokonywały tory przeszkód, bawiły się chustą, tańczyły i śpiewały. W każdej grupie było mnóstwo niespodzianek i radości. Dużo uśmiechów w tym roku szkolnym Wam Przedszkolaczki życzymy.

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata - jak co roku starsze przedszkolaki wzięły udział w tej akcji. Teren wokół przedszkola jest pięknie posprzątany. A przedszkolaki wiedzą, że o środowisko trzeba dbać!

Plac Zabaw

Dzieci uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu. Plac zabaw jest dla nich miejscem codziennej zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest to źródło radości, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. Przedszkolaki z ogromną radością bawiły się na naszym nowym przedszkolnym placu zabaw. Dzieci uśmiechnięte, odprężone i zadowolone wróciły do przedszkola.

Zajęcia Adaptacyjne

W sierpniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci rozpoczynających przygodę z naszym przedszkolem.Wspólne spotkania miały na celu przezwyciężenie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej, nawiązaniu kontaktu z dziećmi, rodzicami, stworzenie przyjaznej atmosfery. Dzieci podczas zajęć przygotowywały się do pobytu w naszym przedszkolu. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach zainspirowanych przez nauczycielki i w zabawach dowolnych w sali.