^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

"Jak dbam o zdrowie i higienę"

Zapraszamy chętne dzieci do wykonania prac plastycznych na temat "Jak dbam o zdrowie i higienę" .

Bohaterem prac ma być Wasz grupowy miś. Technika dowolna, płaska, format dowolny.

Po powrocie do przedszkola wszystkie prace zostaną umieszczone na przedszkolnych korytarzach oraz na stronie internetowej. Myślę że wszyscy będą chcieli pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Czasu jest dużo, więc możecie poszaleć :)

Certyfikat ,,CHRONIMY DZIECI"

Pragniemy podzielić się z Państwem wspaniałą wiadomością, nasze przedszkole otrzymało certyfikat "Chronimy dzieci". Certyfikat jest przyznawany placówkom systemu oświaty, które realizują Politykę ochrony dzieci przed agresją i krzywdzeniem. Nasze przedszkole ubiegało się o certyfikat przez dwa lata. Dzięki wspaniałej pracy naszej kadry udało się spełnić wszystkie wymogi stawiane przez program. Oznacza to, że spełniamy wysoki poziom standardów ochrony dzieci.

Hodowla fasolek

Zakładamy hodowlę fasolek. Wybieramy 4 ciekawe okazy. Zapraszamy  do obserwowania zmian i kibicowania. Ciekawe, która fasolka będzie najmocniejsza , najszybciej wykiełkuje? Ciekawi jesteście co będzie dalej? Zaglądajcie kochani na naszą stronę i obserwujcie wzrost. Każdy może założyć taką hodowlę w swoim domu. Zachęcamy!

 

Tu już fasolki w kąpieli wodnej. Pęcznieją ????

 

 Do wyścigu dołączyła jeszcze jedną fasolka mojego syna Dawida.  Jest najgrubsza chociaż moczy się krócej o jeden  dzień. Stanowiska do wzrostu przygotowane jak  widać na załączonym zdjęciu. Cierpliwie czekajcie i do następnego spotkania????.

 Fasolki zostały przeniesione na kolejne stanowiska . Umożliwi to obserwację kiełkowania. Jak widzicie ruszyły ! Pierwsza wykiełkowała najmniejsza i niepozorna, która jest naszym okiem????  Czekamy na kolejne. Ciekawe jak u Was? Czy również  hodujecie  swoje fasolki? Powodzenia !

 

Kochani stało się coś strasznego . Większość fasolek zaczęła gnić więc najsilniejsze ( usta , oko, fasolkę Dawida ) wrzuciłam do kubeczka z ziemią. Teraz cierpliwie czekajmy. Czy któraś wyjdzie spod ziemi???

Chyba coś tu kiełkuje

 

Kochani po długim oczekiwaniu pojawiły się młode roślinki. Fasolki przebiły się przez ziemię i wykiełkowały. Jak widać na zdjęciu są już dwie. Widzicie te delikatne listki? Najsilniejsze ruszyły ze wzrostem ???? Brawo!!!

 

Pomysły na zabawy z dzieckiem

W zakładce „Pomysły na zabawy z dzieckiem” będziemy zamieszczać pomoce, karty pracy i propozycje zabaw dla Państwa z dziećmi. Zachęcamy do ich wykorzystania nie tylko w okresie zawieszenia zajęć w przedszkolu, ale też w czasie weekendów, ferii czy wakacji. Udanej, kreatywnej i przynoszącej satysfakcję zabawy!!!

ZNALEZIONE W SIECI I ZEBRANE W JEDNO :)

Biedronki Z Wizytą U Stomatologa

Biedroneczki odwiedziły gabinet dentystyczny DentAR. Zajęcia w ramach preorientacji zawodowej i profilaktyki zdrowotnej zorganizowała mama Łucji, pani Anita Mendak, asystentka stomatologiczna. Dzieci wysłuchały pogadanki stomatologa, a te, których rodzice wyrazili zgodę, miały sprawdzone ząbki i wykonaną fluoryzację. Dzielne są nasze przedszkolaki. Bardzo dziękujemy za tę możliwość. Dzieci od najmłodszych lat muszą wiedzieć, jak ważna jest profilaktyka w dbaniu o swoje zdrowie.

GALERIA ZDJĘĆ

 

OGŁOSZENIE

Od 16 do 25 marca przedszkole będzie zamknięte. 12 i 13 marca pełnimy dyżur dla dzieci, których rodzice nie są jeszcze w stanie zapewnić im opieki. Pamiętajcie Państwo, że jeśli przedszkole jest zamknięte, na dziecko do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni.

 OGŁOSZENIE PANA BURMISTRZA PAWŁA BAJA

Dzień Kobiet

8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom.

GALERIA ZDJĘĆ

 

KORONAWIRUS – INFORMACJA DYREKTORA

KORONAWIRUS –  INFORMACJA DYREKTORA 
Zgodnie z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku  z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa, w naszym przedszkolu odbyły się pogadanki z dziećmi w każdej przedszkolnej grupie na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny: częstego i prawidłowego mycia rąk, ochrony podczas kaszlu i kichania, korzystania z chusteczek jednorazowych jeden raz. Ilustracje dotyczące higieny są powieszone w każdej sali. 
Systematycznie prosimy rodziców, by nie posyłali dzieci chorych i przeziębionych do przedszkola. Chorzy pracownicy również nie pojawiają się w placówce.
Przypominamy, że jeśli wróciliście Państwo z terenów występowania koronawirusa, warto zastosować kilkunastodniową obserwację całej rodziny. Jeśli wystąpią objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną (178522111, 178541909, 606399989 – numer alarmowy) lub zgłosić się do oddziału zakaźnego szpitala (Łańcut, tel. 172240112). Jeśli posiadacie Państwo dziecko do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły jednemu z rodziców należy się zasiłek opiekuńczy (informacja w ZUS).
W przypadku wątpliwości dostępna jest infolinia Ministerstwa Zdrowia lub – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo). Prosimy też na bieżąco sprawdzać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
 
Małgorzata Jodłowska, dyrektor Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp. 

Walentynki

W tym wesołym dniu dzieci kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy,rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Z Nowym Rokiem Tanecznym Krokiem

Już po raz kolejny zawitała w nasze progi Mobilna Filharmonia. Wspaniały program "Z nowym rokiem tanecznym krokiem" porywał niesamowitymi aranżacjami utworów wielkich kompozytorów jak Beethoven czy Chopin w rytmach... latino! Brawo za pomysł, cudowne stroje i z niecierpliwością czekamy na to, co pokażecie następnym razem!

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dzień Babci I Dziadzia Grupa Pszczółki

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Przedszkolaki z grupy Pszczółek przygotowały wspaniałe przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami i prezentowały swoje umiejętności taneczne.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Babci I Dziadzia Grupa Żabki

Dzień Babci i Dziadzia w grupie Żabek. Piękne tańce i piosenki - serdecznie gratulujemy występu!Babcie i Dziadkowie na pewno zachowają piękne wspomnienia.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Himalaista W Naszym Przedszkolu

Łukasz Łagożny, himalaista z Podkarpacia, bieszczadzki anioł, jedyny mieszkaniec naszego regionu, który zdobył Koronę Ziemi, gościł w naszym przedszkolu. W ramach preorientacji zawodowej opowiedział o swojej wielkiej pasji i spełnianiu swych marzeń. Dzieciaki z otwartymi buźkami słuchały jego opowieści i oglądały sprzęt niezbędny w wysokich górach. Dziękujemy za to spotkanie, pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do nas kiedyś znowu.
Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige Sp z oo dziękujemy za pomoc w organizacji i kolejny świetny projekt.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Karnawałowe Szaleństwo!

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków wspaniały czas.W tym roku przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, kowboje, policjanci, wróżki, biedronki, motylki, kotki, piraci a także inne postacie opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości i wspaniałych wspomnień.

 GALERIA ZDJĘĆ

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Orszak Trzech Króli

Nasze przedszkolaki podczas w Orszaku Trzech Króli. Tym razem dzieci wcieliły się w Aniołki. Podczas pochodu dowadziła nimi Pani Gosia. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

 

GALERIA ZDJĘĆ

WIGILIA

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy wspólną, uroczystą Wigilię, która stała się już tradycją. Dzieci w ten radosny dziań miały okazję podziwiać występ przygotowany przez ich starszych kolegów z grupy Myszki. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej odbył się uroczysty obiad. W swoich salach przy wspólnych stołach zebrały się wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola.

GALERIA ZDJĘĆ

 

CZEKAMY NA ŚWIĘTA

Miesiąc grudzień jest szczególnym miesiącem, gdyż czekamy na Święta Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością czekały na choinkę, Mikołaja i prezenty. Przedszkolaki uczyły się nowych wierszy, piosenek, kolęd oraz przygotowywały świąteczne smakołyki. W świąteczny nastrój wprowadzały nas również przepiękne dekoracje w salach przedszkolnych.

GALERIA ZDJĘĆ

 

JASEŁKA GRUPA "SÓWKI"

Jasełka klasyczne w przepięknym, poruszającym wydaniu. Sówki cudownie śpiewały, tańczyły i recytowały. Swoich rodziców i dziadków wprowadziły w klimat zbliżających się świąt. Gromkie brawa należą się Pani Adze i Pani Ani – gratulacje! Było przepięknie!

GALERIA ZDJĘĆ

FILM 1

FILM 2

 

JASEŁKA GRUPY "MYSZKI"

Piękne jasełkowe przedstawienie Myszek już za nami. Niekonwencjonalna historia oparta o najprostszą prawdę - nikt nie może być samotny w przeżywaniu Świąt. Piękne kolędy, piosenki, tańce i teksty. Gośćmi byli rodzice dzieci, babcie i dziadkowie. Popłynęły gorące, od serca życzenia. Pani Kingo i Pani Gosiu – gratulacje! Było przepięknie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Arkadiusza Dzierżaka.Dziękujemy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

FILM

KONCERT MIKOŁAJKOWY

Charytatywny koncert "Łączmy serca wspólnym rytmem" nie mógł obyć się bez naszych przedszkolaków. Występ grupy Pani Kingi i Pani Gosi wzruszał i wprowadzał w magiczną atmosferę. Koncert rokrocznie organizowany jest w naszej gminie przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Młp. I co roku nasze przedszkolaczki obdarowują swoimi sercami, swoim urokiem i pięknymi piosenkami tych, którzy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi z terenu gminy. Piękna inicjatywa i piękna oprawa.

Za część zdjęć dziękujemy panu Arkadiuszowi Dzierżakowi. 

GALERIA ZDJĘĆ

 

WIZYTA MIKOŁAJA

Najbardziej wyczekiwany GOŚĆ odwiedził dziś naszych przedszkolaków. Zostawił piękne prezenty, a zabrał uśmiechy, piosenki i cudowne emocje. Piękny dzień. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok. Bajkowe Zdjecia dziękujemy!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs Świąteczna: "Choinka- Piękna I Ekologiczna"

Świąteczna choinka - piękna i ekologiczna
Świąteczny konkurs na choinkę z materiałów wtórnych dla dzieci i rodziców przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wyobraźnia, kreatywność Państwa nie ma granic. 80 choinek przepięknych i kolorowych mogliście Państwo podziwiać na wystawie urządzonej w przedszkolu. Aktualnie znajdują się w holu ratusza, gdzie mogą oglądać je mieszkańcy gminy.
Komisja w składzie Bożena Łyczko - wicedyrektor szkoły podstawowej i plastyk, Małgorzata Jodłowska- dyrektor przedszkola oraz Iwona Witkowska - przedstawiciel Rady Rodziców podjęła się oceny prac. Uznała, że należy nagrodzić absolutnie wszystkie dzieci, dlatego każde otrzyma taki sam upominek. Wyróżniła 10 prac dzieci i rodziców, które dodatkowo nagrodzone zostaną ekologicznymi torbami i kalendarzami przekazanymi przez Gminę Głogów Młp. Oto oni:
* Sandra Kłeczek, lat 5
* Aleksandra Łagowska, lat 4
* Nina Cichoń, lat 5
* Aleksandra Szyszka, lat 6
* Filip i Piotr Stokłosa, lat 6
* Emilia Pastuła, lat 6
* Joanna i Karol Tęcza, lat 6
* Stefan Przybylski, lat 5
* Franciszek Domański, lat 5
* Anna Zięba, lat 6
* Weronika Wała, lat 3 - nagroda dyrektora
Pan Burmistrz Paweł Baj również przyznał swoją nagrodę, a otrzymał ją Wojciech Sala, lat 3.
Gratulujemy serdecznie Państwu pomysłowości i pięknych prac. Dziękujemy za udział w konkursie. Na pewno będziemy go kontynuować i w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Andrzejki

Andrzejki w grupach przedszkolnych to przede wszystkim dużo śmiechu, świetna zabawa i wróżby...z przymrużeniem oka.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzieci lubią misie - misie lubią dzieci!

Dzieci lubią misie - misie lubią dzieci!
Pod tym hasłem odbył się organizowany co roku przez naszą placówkę Gminny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 27 przedszkolaków z całej gminy. Komisja w składzie: Walenty Kotula, Małgorzata Jodłowska oraz Iwona Witkowska ogłosiło werdykt:
Kategoria 1:
I miejsce Klara Lasota (PP Głogów Młp.)
II miejsce Szymon Jeż (ZS Przewrotne)
III miejsce Maja Gielarowska (Przedszkole Parafialne św. Michała)
Wyróżnienie : Aleksandra Kopera (Przedszkole Parafialne św. Jozefa)
Kategoria 2:
I miejsce Magdalena Barczak (PP Głogów Młp.) oraz Karolina Safin (ZS Pogwizdów Nowy)
III miejsce Julia Bajek (ZS Budy Głogowskie)
Wyróżnienie: Stanisław Pliś (Przedszkole św. Michała), Jagoda Lubas (Przedszkole św. Józefa) oraz Aleksandra Biały, Natasza Wójcik, Klaudia Chmura (PP Głogów Młp.)
Wszystkim dzieciom gratulujemy serdecznie pięknych recytacji.
Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski z dotacji celowej otrzymanej z budżetu Gminy Głogów Młp. - serdecznie dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dzień Pluszowego Misia

Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest...
Dzień Pluszowego Misia to jeden z najpiękniejszych dni w przedszkolu. Dzień spędzony z najlepszym przyjacielem, wspólne zabawy, tańce, piosenki, zjadanie miodku - czy może być przyjemniej?

 

GALERIA ZDJĘĆ

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20.11.2019 r. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Zawsze obchodzony w naszym przedszkolu, ma na celu uświadomienie dzieciom ich praw, ale także ich obowiązków. Realizacja projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury".

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Co Słychać W Grupie VI

- Poznajemy historię pluszowej maskotki - misia, trochę się uczymy i świetnie przy tym bawimy. Nasze starania wspierają rodzice, którzy chętnie czytają dzieciom bajki. Naszą grupę odwiedziły już: mama Lenki, Ninki, Adelki oraz Maksia i Michała. Serdecznie dziękujemy. 
- Jesteśmy małymi badaczami: poznajemy właściwości wody, zjawisko parowania i skraplania, badamy co pływa, a co tonie oraz co się w wodzie rozpuszcza, a co nie. 
- Rozwijamy się kulturalnie: dzieci wzięły udział w audycji muzycznej w Szkole Muzycznej co zainspirowało je do grania na instrumentach perkusyjnych. Zwiedziły też wystawy w Miejsko - Gminnym DK  w Głogowie  Młp. 
Dzięki tym formom zajęć dzieci rozwijają swoje zainteresowania i wzbogacają swoje doświadczenia. 
 

Konkurs Piosenki Dziecięcej

W Szkole Muzycznej w Głogowie Młp. odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej. Nasze przedszkolaki wypadły wspaniale a Ola Szyszka zdobyła Grand Prix! Czeka na nią od września miejsce w szkole muzycznej, gdzie będzie mogła rozwijać swój talent . Gratulujemy!
 

Zabawy Z Kodowaniem

Grupa Myszek uczciła Święto 11 Listopada poprzez zabawy z kodowaniem. Kolorowaliśmy według kodu symbole narodowe, literki, a także odbyliśmy podróż po Polsce poruszając się według zakodowanej trasy.
 

Tydzień Patriotyczny

Niepodległa, niepokorna, zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy map,
Bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska ma.
/Janusz Szczepkowski/
Uwieńczeniem tygodnia patriotycznego w naszym przedszkolu było odśpiewanie Hymnu narodowego 08 listopada o godzinie 11.11 w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Cały tydzień rozmawialiśmy o naszej Ojczyźnie, symbolach narodowych. Dzieci wykonały flagi i kokardy narodowe. Uczciły także pamięć żołnierzy poległych za wolność Polski. Dziękujemy także przedszkolakom z przedszkola parafialnego za zaproszenie na piękną akademię z okazji 11 listopada.
 

Pamiętamy

W listopadzie odwiedzamy groby, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. Przedszkolaki co roku odwiedzają miejscowy cmentarz i pomnik ku czci poległych w obronie Ojczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Wizyta W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym

Przedszkolaki z grupy Zajączków odwiedziły pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w Głogowie Młp. Wyśpiewały piosenki o tematyce jesiennej, odtańczyły taniec marchewek, wiewiórki, pani jesieni. Wręczyły pamiątkowe laurki wykonane przez siebie. Dzieci zostały poczęstowane słodyczami i otrzymały papierowe postacie z origami. Przedszkolaki zostały zaproszone do dalszej współpracy w formie występów artystycznych.
 
 

Poznajemy Zawody Gr. VI

Poznajemy zawody: ciekawe spotkanie z mamą Maksia i Michała, która  opowiedziała o swojej pracy oraz przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe zabawy dydaktyczne związane z tym tematem.
Przedszkolaki wybrały się do przychodni by zapoznać się z pracą pielęgniarki. Spotkanie z pracownikami przychodni miało też na celu przełamywanie lęku przed badaniami i szczepieniem. Dzieci wysłuchały też pogadanki na temat ,,Co sprzyja zdrowiu". 
 

Mniam, Mniam Pieczemy Placek

Każdego dnia nasze przedszkolaki odkrywają uroki jesieni. Poznają kolory i smaki tej pory roku.  Dzieci z grupy IV upiekły wspaniałe ciasto i zrobiły wyśmienitą sałatkę owocową.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.