^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Wizyta Żołnierza

W naszym przedszkolu gościliśmy zawodowego żołnierza. Pan Rafał Bronhard opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał wyposażenie żołnierza ruszającego na poligon. Spotkanie odbyło się jako element preorientacji zawodowej i część realizowanego projektu edukacyjnego "W krainie Orła Białego" i ogromnie spodobało się dzieciom.

GALERIA ZDJĘĆ

Witaj Lato

W pierwszy dzień lata nasze przedszkolne Słoneczka świecą wyjątkowo mocno. Uśmiech podkreślony kolorem żółtym, dużo radości i wyjątkowych zabaw.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Pożegnanie Grupy IX

Wzruszające pożegnanie wspaniałych przedszkolaków z grupy IX. Łez wzruszenia nie zabrakło, padło wiele poruszających słów. Pamiętajcie dzieciaki - to nie tylko słowa. Każde dziecko zostaje w naszych sercach i głowach na długie lata.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Pożegnanie Grupy VII

Pożegnanie sześciolatków z grupy VII. Znów mnóstwo łez i wzruszeń. Trzymajcie się dzieciaki i zachowajcie tą dziecięcą cudowną radość. Gratulacje i pamiętajcie, że na zawsze zostajecie w naszej pamięci.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Pożegnanie Grupy VIII

Wzruszający dzień pożegnania przedszkolaków z gr.VIII. Są takie chwile, gdy wzruszenie wyraża tysiąc niewypowiedzianych słów. Dziękujemy dzieciaki za Waszą radość, życzymy Wam powodzenia w szkole!

Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Piotra Grygla. Dziękujemy

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w przedszkolu. Cudownie kreatywni rodzice wyczarowali dzieciom kąciki: malowania buziek, kręcenia balonów i fotograficzny. Nauczycielki dołożyły w pakiecie kąciki sportowe. Było wesoło i głośno. Wspaniałą atrakcją dla dzieci była też dmuchana zjeżdżalnia. Wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację serdecznie dziękujemy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Mamy i Taty W Gr. V

Dzieci z grupy V przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny z okazji ich święta. Podczas występu życzeń i miłości płynących z piosenek i tańców było tak wiele, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane laurki.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Mamy i Taty GR. I

Dnia 11 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której, dzieci z najmłodszej grupy zaprezentowały swój program artystyczny. Przedszkolaki dzielnie prezentowały przygotowane wierszyki , tańce i piosenki. Po występie były życzenia, całusy oraz wiele uśmiechów i radości. Dzieci wręczyły przygotowaną wcześniej piękną niespodziankę, wyjątkowe prezenty dla rodziców. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Mamy i Taty GR. III

Dzień Mamy i Taty 5 czerwca w gr. III. Cudowne średniaczki swoim rodzicom ofiarowały pięknie przygotowane przedstawienie. Serca i uśmiechy to najpiękniejszy prezent od dziecka.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Mamy i Taty GR. II

Grupa II w piękny sposóbświętowała Dzień Mamy i Taty. Rozkoszne maluchy obdarowały swoich rodziców promiennymi uśmiechami, wierszami, tańcami, piosenkami i otwartymi serduszkami.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Mamy i Taty GR. IV

29 maja dzieci z gr. IV świętowały Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki przygotowały dla Rodziców część artystyczną: wiosenne przedstawienie, wiersze, piosenki i tańce. Jednym z elementów było zaśpiewanie piosenki w języku angielskim. Dzieci obdarowały Rodziców laurkami, życzeniami i całusami.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Bezpieczne Wakacje

O bezpieczeństwie trzeba mówić. I powtarzać setki razy. Zasady powtarzać należy codziennie. Dzisiaj wraz z Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige Sp z oo przypominaliśmy o najważniejszych zasadach, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje.  Dzieciaki otrzymały pamiątkowe medale, obiecując, że będą przestrzegać tych ważnych zasad.

GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka Gr. VII i IX

Dzieci z gr. 7 i 9 w trakcie wycieczki odwiedziły Fabrykę Czekolady Coco de Mer. Najpierw wysłuchały jak powstaje czekolada, degustowały 3 rodzaje czekolady, tworzyły własne czekoladowe rysunki, odlewały własną tabliczkę czekolady oraz oglądały piękne czekoladowe wyroby. W kinie dzieci brały udział w projekcie edukacyjnym "Kino na temat", w warsztatach "Podniebni lotnicy", mających na celu zwrócenie uwagi na najważniejsze wątki w bajce i wyjaśnienie trudnych treści. Oglądały bajkę "Manu. Bądź sobą". Niezapomniane wrażenia zostaną z nimi na długo :)

GALERIA ZDJĘĆ

Pokaz Mody Ekologicznej

8 maja odbył się pokaz mody ekologicznej pod hasłem "W barwach narodowych". Nasze Przedszkolaki jak zawsze stanęły na wysokości zadania i wspólnie z Rodzicami przygotowały stroje z recyklingu. Oprócz kreacji w barwach narodowych mogliśmy podziwiać stroje nawiązujące do polskiego folkloru oraz historii Polski. Na wybiegu pojawił się nawet Smok Wawelski i Król Kazimierz! Wszystkim Przedszkolakom i Rodzicom gratulujemy kreatywności i talentu oraz dziękujemy za zaangażowanie.

GALERIA ZDJĘĆ

Otwarcie Przedszkola

25 kwietnia dokonano uroczystego otwarcia rozbudowanego budynku Przedszkola Publicznego w Głogowie Małopolskim. Uroczystość uświetnił piękny występ dzieci z naszego przedszkola.

GALERIA ZDJĘĆ

Przeprowadzka

Od wczesnych godzin porannych w naszym wyremontowanym przedszkolu słychać było rozmowy, odgłosy sprzątania i przestawiania. Przez kilka dni wyposażenie przedszkola było pakowane , przenoszone, ustawiane i przesuwane, aby piękne sale były gotowe na przyjęcie naszych przedszkolaków.

GALERIA ZDJĘĆ

Zajęcia Muzyczne

W ramach unijnego projektu „ Kreatywne Przedszkolaki” w naszym przedszkolu realizowane są zajęcia artystyczno-muzyczne. Pani Ania wprowadza nasze dzieci w świat muzyki i tańca . Dzieci poznają różne instrumenty oraz uczą się układów tanecznych.

GALERIA ZDJĘĆ

Zabawy Z Piaskiem

Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają zabawy w piasku. Taka forma aktywności rozwija zdolności z zakresu motoryki małej. Jednak aura nie zawsze sprzyja zabawom na świeżym powietrzu . Wspaniałą alternatywą na pochmurne dni jest piasek kinetyczny.

GALERIA ZDJĘĆ

Podziwiamy Przyrodę

Przedszkolaki z grupy I z radością poznają świat poza murami naszej placówki. Podczas takich spacerów można przeżyć wspaniałe przygody. Tym razem dzieci podziwiały  wiejską zagrodę, w której królował wspaniały kogut.

GALERIA ZDJĘĆ

Bal Karnawałowy (2)

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa.W dniu 16.01.2019r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za swoich bohaterów, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, dzielnych rycerzy, groźnych piratów, policjantów, Spider-Mana i wiele innych. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal odbył się w pięknie przystrojonej sali. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Animinek i B3Team. Było wielkie szaleństwo, tańce, głośne śpiewy, pyszna pizza i ciasteczka, konkursy, zabawy i prezenty dla każdego dziecka. Cóż więcej trzeba do szczęścia?

Zabawa karnawałowa realizowana ze środków unijnych w ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki".

 

Część zdjęć dzięki uprzejmości pana Arkadiusza Dzierżaka. Dziękujemy :)

GALERIA ZDJĘĆ

Wielkanocne Śniadanie

Wielkanocne śniadanie w naszym przedszkolu to radosny czas. Na stołach królowały  jajeczka, zajączki, baranki  i przepyszny żurek.

GALERIA ZDJĘĆ

Wielkanocne Przedstawienie

Przedstawienie wielkanocne przygotowały Panie i dzieci z gr. V i VI. Występ w wykonaniu przedszkolaków dał naszym przedszkolakom wiele radości.

GALERIA ZDJĘĆ

Pogadanka Symbole Narodowe

W ramach projektu edukacyjnego „W Krainie Orła Białego” w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Katarzynę Kyc z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Przeprowadziła bardzo ciekawą pogadankę o symbolach narodowych, przeplataną konkursami i zabawami. W grupach młodszych pogadankę przeprowadziła Pani Joanna Gniewek.

Serdecznie dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Gimnastyka Korekcyjna

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie. Dziecko w wieku przedszkolnym znajduje się w okresie, w którym zachodzą ważne procesy rozwojowe, dlatego zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne mają duże znaczenie.

W naszym przedszkolu w ramach unijnego projektu edukacyjnego „Kreatywne Przedszkolaki” realizowana jest gimnastyka korekcyjna. Podczas zajęć  zwraca się szczególną uwagę na kształtowanie postawy dziecka poprzez stałe wymaganie poprawnych ruchów podczas chodu, biegu, zabawy, ćwiczeń. Ruchy dziecka stają się bardziej skoordynowane, harmonijne, szybsze.

GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta W Stadninie Koni

Dzieci z gr. III odwiedziły stadninę i klub jeździecki KJK BAJDUR w Woli Cichej. Miały okazję pogłaskać konika a chętne dzieci nawet pojeździć na przemiłym kucyku Jowiszu. Dziękujemy właścicielom stadniny za serdeczne przyjęcie.

GALERIA ZDJĘĆ

Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa jest obchodzony od 14 lat.
Data 21 marca symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.
Tego dnia należy założyć skarpetki w różnych, wesołych kolorach. Ważne, żeby do siebie nie pasowały. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa. Nasze przedszkolaki oczywiście były niezawodne.
Dzień ten był okazją, by porozmawiać o niepełnosprawności, szacunku i tolerancji. 

GALERIA ZDJĘĆ

Wiosna

Marzanno, Marzanno

Ty zimowa panno!

Ciebie już żegnamy,

Bo wiosnę witamy!!!

21 marca wszystkie przedszkolaki pożegnały srogą zimę. Dzieci wystrojone w zielone stroje wesoło spędziły pierwszy dzień wiosny.

GALERIA ZDJĘĆ

Zabawa W Teatr

Zabawa w teatr -kreatywność dzieci nie ma granic

Jedną z ulubionych form zajęć dzieci w przedszkolu stanowią zabawy teatralne i inscenizacje.  Dzieci poruszając kukiełkami, sylwetami i pacynkami aktywizują się ruchowo i  umysłowo, co sprzyja m. in. rozwijaniu wyobraźni, twórczego myślenia i mowy. Ponadto dzieci uczą się współdziałania, co sprzyja rozwojowi społecznemu. Natomiast  uśmiech na twarzach dzieci mówi za siebie, że ta forma zajęć sprzyja kształtowaniu pozytywnych emocji.

GALERIA ZDJĘĆ

Egzotyczne smaki

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach egzotycznych. Dzieci z grupy V i VI poznały przysmak malpki-banany. Przyjrzeliśmy się im z bliska, sprawdziliśmy smak, a na koniec przygotowaliśmy pyszny bananowy koktajl.

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Kobiet

8 marca wszyscy chłopcy mali i duzi nie zapominają o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy  w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków,  upominków i kwiatów. Nasi chłopcy to  prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni   i sympatyczni, Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia.

GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta w Aptece

W ramach realizacji tematyki kompleksowej  „Dbamy o zdrowie”  grupa VII wybrała się na wycieczkę do apteki "NOVA" w Głogowie Mlp.

Celem  było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Podczas wizyty  dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część to receptura w tej części pracownicy apteki wykonują lekarstwa. Mogliśmy zobaczyć  specjalną maszynę, która robi lekarstwa.

Pan farmaceuta wytłumaczył, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki.

 Pan farmaceuta podczas miłej pogadanki   przypomniał wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz , że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi , uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały słodkie upominki. Wszystko było dla nich nowe, ciekawe dlatego z  zainteresowaniem obserwowały, słuchały wzbogacając wiedzę na temat pracy farmaceuty.

Serdecznie dziękujemy panu mgr farmacji Arkadiuszowi M i wszystkim pracownikom apteki „NOVA”  za poświęconą nam uwagę, czas  i ciekawe przedstawienie tematu.

GALERIA ZDJĘĆ

Tłusty Czwartek

Każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, tradycyjnie jest to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym słodkim świętem. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć pączków i innych przysmaków. Maluszki z grupy I upiekły tradycyjny chrust. Nasze najmłodsze przedszkolaki radośnie mieszały, ugniatały i wałkowały. To był smakowity dzień.

GALERIA ZDJĘĆ

Walentynki

14 lutego 2019 roku był dla naszych przedszkolaków prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci brały udział w różnych zabawach związanych z dniem zakochanych. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Babci I Dziadzia W Gr. I

30 stycznia 2019 r. odbyła się miła uroczystość przygotowana przez dzieci z najmłodszej grupy. Na tej ważnej dla nas uroczystości pojawili się prawie wszyscy zaproszeni. Dla naszych wspaniałych gości maluszki przygotowały piękny program artystyczny.

GALERIA ZDJĘĆ

Zajęcia Przyrodnicze "Co Pływa, Co Tonie"

W ramach projektu edukacyjnego „Kreatywne Przedszkolaki” przedszkolaki badały właściwości różnych materiałów. Dzięki tym zajęciom dzieci od najmłodszych lat poznają prawa fizyki, próbują zrozumieć zjawiska otaczającego ich świata. Poprzez konkretne doświadczenia za pomocą zmysłów dochodzą do wniosków. Dla naszych przedszkolaków jest to nie tylko nauka, ale wspaniała zabawa.

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Babci I Dziadzia W Gr. VIII

Dzień Babci i Dziadzia w gr. VIII. Piękne jasełka w wykonaniu najstarszych przedszkolaków.

Wyjątkowe zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Piotra Grygla. Dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.