^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Powrót do przeszłości

Sięganie do przeszłości fascynuje i rozbudza wyobraźnię. Chętnie przenosimy się w czasy rycerzy, królów, księżniczek, tworząc stroje, budując zamki, odgrywając scenki z życia dworskiego i rycerskiego. Może wśród nas jest przyszły historyk, archeolog, bądź reżyser?

Narodowe Święto Niepodległości

„Co to jest niepodległość, teraz wiem już na pewno.

Każde dziecko dziś woła: to polski dom, polska szkoła.”

Wiedzą też o tym dzieci z grupy „Wróbelków” w Lipiu. Nauczyły się i odśpiewały hymn polski, wykonały chorągiewki, kotyliony i dekoracje z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 
  

„Warzywnie, owocowo, zdrowo”,

Zdrowa żywność, a także zalety jedzenia owoców i warzyw – te zagadnienia nie są obce przedszkolakom z grupy „Wróbelków”. Dzieci mogły wszystkimi zmysłami poznać kształt, kolor, smak, zapach i fakturę niektórych warzyw i owoców, wymienialiśmy wszystkie znane nam owoce, porównywaliśmy kolory, kształty, wielkość.

Bawiąc się w kodowanie na temat: „Warzywnie, owocowo, zdrowo”, „wróbelki” poznawały, co jest zdrowe, a co niekoniecznie i rozwijały myślenie przyczynowo-skutkowe. Powstała kolorowa Piramida zdrowego żywienia.

Dzieci wykonały kolorowy kosz jabłek, a dodatkową atrakcję stanowiło samodzielne zrobienie warzywnych grzybków, które pięknie ozdobiły nasz kącik przyrodniczy.

Wiemy, co jest dla nas zdrowe, dlatego na drugie śniadanie przygotowaliśmy szaszłyki z witaminą C. Samodzielnie dobrany zestaw owoców najlepiej smakuje.

Jesień Kolorami Zakodowana

Na zajęciach „Mania Kodowania – Jesień kolorami zakodowana”, powstały piękne kasztanowce, kolorowe rytmy i kompozycje. Dzieci nauczyły się, że aby osiągnąć spodziewany efekt trzeba uważnie i w skupieniu słuchać komunikatów. A wszystko to podczas zabawy z kolegami i koleżankami.

„Las i jesień to bardzo zgrany duet…”

Podczas zajęć z kodowaniem pt.: „Dary jesieni” WRÓBELKI z Lipia, w zabawach z wykorzystaniem materiału obrazkowego, poszerzały wiadomości na temat grzybów. Grając w grę planszową rozwijały kompetencje kluczowe (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów) oraz kształtowały postawę fair play. Brzmi poważnie, ale kodowanie – to wspaniała zabawa.

Jesienna Ścieżka Sensoryczna

Jesień dostarcza wielu radości. Wróbelki z Lipia wybrały się na „Jesienną ścieżkę sensoryczną”. Przechodziły po miękkim mchu, twardych żołędziach, po liściach i patykach. To była świetna zabawa.

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

30 września w naszej grupie uczciliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki dzień wcześniej przygotowały dla chłopców medale super chłopaka, które uroczyście wręczyły swoim kolegom w dniu ich święta. Dla wszystkich dzieci był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”  

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W tym roku nasze przedszkolaki świętowały ten wyjątkowy dzień  18 września.  Z tej okazji w przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy a także ćwiczenia ruchowe i zręcznościowe na świeżym powietrzu. Radość, śmiech i głośny doping koleżanek i kolegów świadczyły o dobrej zabawie. Ten wspaniały dzień dostarczył dzieciom wielu miłych wrażeń a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy pogody ducha oraz samych wspaniałych dni w naszym przedszkolu.

"Jesteśmy bezpieczni"

Kolejny tydzień upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem: „JESTEŚMY BEZPIECZNI”. Dzieci zapoznały się z pracą lekarza oraz ratownika medycznego. Poznawały narzędzia, którymi lekarz posługuje się podczas swojej pracy. Utrwaliły również wiadomości na temat zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Poznały zawód policjanta, czym się zajmuje oraz jak wygląda jego mundur. Przedszkolaki dowiedziały się również, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale także na udzielaniu pomocy poszkodowanym podczas powodzi i wypadków samochodowych. Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wykonały makietę „Bezpieczne miasteczko".

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.