^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

„Warzywnie, owocowo, zdrowo”,

Zdrowa żywność, a także zalety jedzenia owoców i warzyw – te zagadnienia nie są obce przedszkolakom z grupy „Wróbelków”. Dzieci mogły wszystkimi zmysłami poznać kształt, kolor, smak, zapach i fakturę niektórych warzyw i owoców, wymienialiśmy wszystkie znane nam owoce, porównywaliśmy kolory, kształty, wielkość.

Bawiąc się w kodowanie na temat: „Warzywnie, owocowo, zdrowo”, „wróbelki” poznawały, co jest zdrowe, a co niekoniecznie i rozwijały myślenie przyczynowo-skutkowe. Powstała kolorowa Piramida zdrowego żywienia.

Dzieci wykonały kolorowy kosz jabłek, a dodatkową atrakcję stanowiło samodzielne zrobienie warzywnych grzybków, które pięknie ozdobiły nasz kącik przyrodniczy.

Wiemy, co jest dla nas zdrowe, dlatego na drugie śniadanie przygotowaliśmy szaszłyki z witaminą C. Samodzielnie dobrany zestaw owoców najlepiej smakuje.

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.