^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Dzień Pluszowego Misia

"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci..."

 25 Listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, czyli święto najlepszego
przyjaciela każdego dziecka

GALERIA ZDJĘĆ

 

W świecie bajek, baśni i legend

W ubiegłym tygodniu starszaki z grupy VII poznawały baśnie i legendy. Dzieci wcielały się w rolę postaci literackich, tworzyły własne historie wykorzystując różnorodne akcesoria związane z tematem. Przedszkolaki świetnie się bawiły i wykonały przepiękne prace plastyczne.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Polska - moja ojczyzna

Nasze przedszkole kolejny raz wzięło udział w akcji SZKOŁA DO HYMNU.
10 listopada o godzinie 11.11 wszystkie grupy zaśpiewały hymn państwowy.
Starsze i młodsze przedszkolaki dzięki zajęciom dydaktycznym już wiedzą,
że Polska i patriotyzm to wartości nie do przecenienia.


GALERIA ZDJĘĆ

 

Dzień Jeża

Z okazji Dnia Jeża grupa I i VIII bawiły się świetnie! 
Grupa starszaków najpierw obejrzała edukacyjny film z którego dowiedzieli się co jest pożywieniem jeży, jaki tryb życia prowadzą i gdzie mieszkają. Poznali także trudne słowo "hibernacja" i wiedzą, że jeż to leśny sanitariusz! Później wspólnie odkodowali na macie jeżyka oraz wykonali pracę plastyczną.
Nie zabrakło oczywiście popularnej zabawy "Na dywanie siedzi jeż"
oraz wesołych zabaw przy piosence Fasolek.

GALERIA ZDJĘĆ

Październikowa Mania Kodowania

Podczas zajęć z kodowaniem pt.: „Dary jesieni” w zabawach z wykorzystaniem materiału obrazkowego dzieciaki poszerzały wiadomości na temat grzybów. Grając w grę planszową rozwijały kompetencje kluczowe (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów) oraz kształtowały postawę fair play. Brzmi poważnie, ale  kodowanie – to wspaniała zabawa.

Bawiąc się w kodowanie na temat: „Warzywnie, owocowo, zdrowo” dzieci poznawały, co jest zdrowe, a co nie i rozwijały myślenie przyczynowo-skutkowe. Powstały kolorowe Piramidy zdrowego żywienia. Dzieci zamieniły się w kucharzy i przygotowały kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki. Wcześniej zastanawiały się też, czy przepis na potrawę można uznać za kod. Tematyka owocowo - warzywna towarzyszyła nam również podczas zajęć plastycznych i zabaw dowolnych.

GALERIA ZDJĘĆ

Październik w przedszkolu

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się
w przedszkolu– o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi,
patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…”

R. Fulghum

Stwierdzenie to wspaniale wyraża istotę wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu każdego dnia staramy się zapewnić wychowankom bezpieczny oraz wszechstronny rozwój intelektualny, emocjonalny, zdrowotny i społeczny. Łączymy najlepsze tradycje z zadaniami dnia dzisiejszego i wyzwaniami przyszłości. Dobrym przykładem takiej pracy były działania podjęte w październiku.
Październik był miesiącem niezwykle intensywnym i zaskakującym. Pomimo sytuacji epidemiologicznej w kraju, pogody płatającej figle, czas który spędziliśmy w przedszkolu wykorzystaliśmy najlepiej jak potrafiliśmy.
Zobaczcie Państwo sami... 
Puszcza oczko 

GALERIA ZDJĘĆ

CodeWeek czyli Europejski Tydzień Kodowania

Początkiem października dołączyliśmy do akcji #CałaPolskaProgramuje. Przez dwa tygodnie odbywały się u nas zajęcia z programowania i kodowania w ramach #CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować. W podziękowaniu za aktywne przyczynienie się do sukcesu  Europejskiego Tygodnia Kodowania uzyskaliśmy certyfikat. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z krótkim sprawozdaniem z tej akcji. 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ PROGRAMOWANIA 2020
PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKI


 

Przedszkolaki kochają jesień

Idzie łąką, idzie polem
Pod złocistym parasolem.
Gdy go zamknie - słońce świeci
Gdy otworzy - pada deszcz.
Kto to taki? Czy już wiecie?
Tak! To właśnie JESIEŃ jest.
 
Nasze przedszkolaki uwielbiają jesień. To wspaniały czas na spacery do lasu, zbieranie darów jesieni do kącików przyrodniczych, wykonywanie jesiennych prac plastycznych, przygotowywanie zdrowych soczków. Dary jesieni świetnie nadają się do przeliczania, klasyfikowania i tworzenia zbiorów, utrwalania poznanych liter czy tworzenia pięknych bukietów. 

GALERIA ZDJĘĆ

 
 

Dzień Chłopaka

Za oknem jesienna plucha, a u nas uśmiech od ucha do ucha!

30 września chłopcy z naszego przedszkola obchodzili swoje święto.
Tego dnia nie zabrakło wspólnych zabaw, tańca, śpiewu piosenek, a także upominków i życzeń płynących prosto z serc dziewczynek. 


GALERIA ZDJĘĆ

Pierwszy miesiąc realizacji projektu "Mania Kodowania"

Pierwszy miesiąc kodowania za nami. Przedszkolaki wykonały już jesienne zadania z naszego autorskiego projektu „Mania Kodowania”. Dzieci poznały matę do kodowania. Starszaki układały sudoku, bawiły się kubeczkami, dużo emocji wzbudziło w nich pierwsze spotkanie z ozobotem- inteligentnym robocikiem, który słucha zakodowanych przez dzieci poleceń. Natomiast młodsze dzieci zaczęły od układania rytmów, a na koniec ułożyły także pięknego kasztanowca.  
Idzie im coraz lepiej i oby tak dalej... :)

GALERIA ZDJĘĆ

 

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.