Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

ogłasza zapisy na rok szkolny 2021/2022

• 3 marca od godz. 13.00 – 19 marca do godz. 16.00 – przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp.
  • 23 kwietnia o godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
  • od 23 kwietnia od godz. 13.00 do 29 kwietnia do godz. 16.00 – potwierdzenie przez rodzica woli zapisu dziecka do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia
  • 5 maja o godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
  • W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Dokumenty niezbędne do zapisów od 15 lutego będą do odebrania w sekretariacie przedszkola oraz na przedszkolnej stronie internetowej (poniżej).

Dokładnie wypełniony i podpisany przez rodziców wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych należy złożyć w sekretariacie przedszkola. Regulamin Rekrutacji znajduje się poniżej.

Informacje dotyczące zapisów, opłat, działalności przedszkola można uzyskać osobiście w przedszkolu, telefonicznie pod nr 177897230 lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

S e r d e c z n i e    z a p r a s z a m y !

DOKUMENTY DO POBRANIA:

pastelowy pędzi wiatr,
sobie namaluję psa,
mojej mamie kotki dwa."

Jeden dzień w przedszkolu dzieci z grupy Pszczółek;
* Kolorowe zgadywanki- zabawy matematyczne, ćwiczenie pamięci,
* Nauka piosenki "Pomaluje cały świat" i zabawa ilustracyjna z chustą animacyjną
* Odpoczynek przy muzyce klasycznej
* Foliowe malunki - zajęcia plastyczne przy muzyce klasycznej (A. Vivaldi - Zima)

Co słychać u Biedronek?

A co tam u naszych Biedronek?
Oto jeden dzień przedszkolaków z tej grupy - zabawy słuchowe, kodowanie, zabawy ruchowe, rytmika i szaleństwo na śniegu.

Mania kodowania w styczniu

Styczniowe zajęcia z kodowania odbyły się w tematyce zimowych zabaw oraz Dnia Babci i Dziadzia. Tymi zajęciami zakończyliśmy realizację VI edycji programu "Uczymy dzieci programować". Zajęcia i zabawy z elementami kodowania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli. W lutym zaczynamy oczywiście nową VII edycję programu. Z niecierpliwością czekamy na zajęcia z wykorzystaniem Genibotów - inteligentnych robotów edukacyjnych do nauki programowania.

Zimowe aktywności

Zima to wspaniały czas na zabawy na śniegu, wykonywanie zimowych eksperymentów, badanie właściwości fizycznych lodu, dokarmianie ptaszków, naukę ich nazw oraz rozmawianie o tym po co dokarmiamy ptaszki, czym i dlaczego.

Kodowanie na dywanie

Listopad i grudzień to miesiące, w których doskonaliliśmy umiejętność kodowania na macie, przy pomocy kubeczków i tablicy interaktywnej. W ramach realizacji programu "Mania kodowania" zostały zrealizowane następujące tematy: "Kolorowe parasole", "Zwierzęta szykują się do zimy", "Przybądź Święty Mikołaju", "Coraz bliżej święta".

Sukcesy w wojewódzkich konkursach

Bardzo miło nam poinformować, że w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Związek Stowarzyszeń "Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego" nasze przedszkole zajęło 1 miejsce - przygotowaliśmy inscenizację "Ocalmy naszą planetę".  Wielkie brawa dla dzieci i Pań nauczycielek: Ani Ginalskiej, Irenki Dudek, Gosi Węglowskiej, Ali Kłeczek, Ewy Dudy, Gosi Janik. Jednocześnie w konkursie plastycznym "Regionalny strój ludowy" zwyciężyła (pokonując 170 przedszkolaków z całego województwa) Kornelia Kutacha przygotowana przez Panią Gosię Garlak.
Gratulujemy wielkiego sukcesu Paniom, gratulujemy dzieciakom!

FILM Z INSCENIZACJI KONKURSOWEJ "CAŁY ŚWIAT JEST W NASZYCH RĘKACH"

Wigilia Bożego Narodzenia

"Święta się zbliżają wielkimi krokami,
aniołowie biali dzwonią dzwoneczkami.
Mieszkanie posprzątane, choinka wystrojona,
nasi goście zmierzają już do nas.
Stół pięknie nakryty, pachną pyszne dania,
nadszedł czas dobroci i kolędowania.
Dzielimy się opłatkiem składamy życzenia,
magiczny czar Świąt nasze serca rozpromienia."
D. Góra

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE I WIGILIA
BOŻEGO NARODZENIA 2020 ROK - GALERIA ZDJĘĆ

Szanowni Państwo, na ten szczególny czas przyjmijcie