^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Starszaki w fabryce baniek

      14 listopada dzieci z gr.V I VI odwiedziły jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej. Pod opieką przewodnika oglądaliśmy stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych. Pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło a następnie wydmuchiwał okrągłe bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je w wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory. Po koloryzacji wędrują do suszarni, następnie bańki przycina się, kapsluje i ręcznie ozdabia. W dalszym etapie zwiedzania wychowankowie mogli poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonali się, że te czynności wymagają nie tylko talentu ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę, własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.