^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Przedszkolaki w Pacanowie

„W Pacanowie kozy kują
więc koziołek mądra głowa
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa...”

        W piątek 15 maja dzieci z grupy IV i V bardzo wcześnie rano, bo o 6.30 wyruszyły w podróż do miejsca, do którego wędrował słynny Koziołek Matołek. Rozentuzjazmowane przedszkolaki powitały Pacanów, a następnie dotarły do Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka. To miejsce nauki, gdzie dzieciaki w formie zabawy i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych przenoszą się w krainę bajek i baśni. Jest również miejscem kultury – gdzie Zwiedzający poznają baśniowe dziedzictwo Europy.

GALERIA ZDJĘĆ

W otoczeniu budynku znajduje się kompleks ogrodów tematycznych, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego pełnego kwiatów, zieleni, strumyków. Przed wejściem powitały dzieci bajkowe postaci: królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Kot w butach, a na koniec wiklinowy Koziołek Matołek. Tuż za drzwiami dzieci przeniosły się do fantastycznej krainy baśni, bajek, legend. W bajkowym przedpokoju uwagę dzieci przyciągnął ogromny, czterometrowy stół, pod którym umiejscowiono garderobę Czarów. Patrząc na ogromnych rozmiarów przedmioty czuły się mali niczym krasnoludki. Następnie dzieci wchodziły do świata bajek przez mysią dziurę by znaleźć się w sali balowej zamku, gdzie dzieci miały możliwość odgadywania bajek na podstawie rekwizytów ukrytych w skrytkach. Kolejnym punktem zwiedzania była podróż ze stacji Pacanów Zaczarowanym pociągiem, z którego okien podziwialiśmy przepiękne krajobrazy. Pociąg zmieniał się w pojazd podziemny, w rakietę kosmiczną i statek podwodny, aż w końcu zawiózł dzieci pod bramę „Zaczarowanego Ogrodu”, który otworzył się po odnalezieniu klucza do bramy. Oczarował wszystkich świat gigantycznych, barwnych roślin, wśród których czuli się mali niczym mrówki. Tam wysłuchali opowieści o kwiecie paproci. Kolejnym miejscem na trasie wędrówki była Wieża Szachowa, na którą można było wejść po odgadnięciu zagadek. Po dotarciu na szczyt dzieci bawiły się w tajemniczej studni, w której dzięki technicznym rozwiązaniom łapały pojawiające się na posadzce liście. Przejście przez studnię umożliwiło nam dojście do ściany Bajki Polskiej, która miała formę, ludowej wycinanki z tajemniczymi drzwiczkami i okienkami, w których czekały historyczne postacie bajki polskiej na małych odkrywców. Stamtąd udały się do wnętrza pnia wielkiego dębu, który prowadził do Antresoli na pniu, gdzie mogły obejrzeć bajkę. Tak dotarły do zaczarowanej bramy w kształcie lustra, w którym odbijały się twarze dzieci. Po wypowiedzeniu zaklęcia i przejściu przez sztuczną mgłę i dzieci znalazły się w Skarbnicy Bajek – lustrzanej komnaty, w której na bajkowych filarach umieszczono szklane kule. Aż trudno wprost uwierzyć, że w tym jednym miejscu można było przeżyć i zobaczyć tak wiele. Następnym punktem wycieczki był ciepły posiłek w pobliskiej restauracji „Bajkowa”. Po posiłku, zmęczone, ale pełne wrażeń przedszkolaki wyruszyły w drogę powrotną do przedszkola, gdzie czekali zniecierpliwieni rodzice.

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.