^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Dzień Strażaka

Do naszego przedszkola zostali zaproszeni strażacy z OSP Głogów Małopolski, aby przybliżyć maluchom zasady bezpieczeństwa, których koniecznie należy przestrzegać, aby nie stała im się krzywda. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z zawodem strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, przypomniały i utrwaliły numery alarmowe pod które należy dzwonić. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej pracy, miały możliwość przymierzyć kask, wsiąść do wozu strażackiego. Przedstawiciele straży zaprezentowali dzieciom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu, wręczyły własnoręcznie wykonane rysunki wozów strażackich, złożyły również życzenia z okazji minionego niedawno Dnia Strażaka.

Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie spotkaniem, wielu chłopców postanowiło w przyszłości zostać strażakami.:)

Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, zasady bezpieczeństwa, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach.

Poprzez realizację podjętych działań w naszym przedszkolu, uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.