^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

O bezpieczeństwie nigdy za wiele!

          22 listopada 2013r. grupa przedszkolna w Lipiu gościła funkcjonariuszy służb prewencyjnych w osobach pani Anny i pana Wacława – policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjantów, mogły wziąć do ręki tarczę do zatrzymywania pojazdów, tzw. lizak, kajdanki, przymierzyć czapkę policyjną, a nawet spojrzeć na pistolet, a pan policjant zaprezentował jak kieruje się ruchem kiedy nie działa sygnalizacja świetlna.

        Przedszkolaki dowiedziały się także jak pomocne w służbie policjanta są wyszkolone psy tropiące i w jaki sposób zachowywać się podczas spotkania z agresywnym psem. Nauczyły się przyjmować pozycję „na żółwia”, dzięki której można uchronić się przed pogryzieniem.

         Kolejnym elementem spotkania było uświadomienie dzieciom jak ważnym jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem i przewożenie dzieci w fotelikach. 

         Na podsumowanie przedszkolaki zrobiły sobie z policjantami pamiątkowe zdjęcia.

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.