^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Wycieczka do zagrody Szmer

    21 czerwca przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Zagrody Szmer koło Lutczy. Jest to gospodarstwo, które organizuje warsztaty i spotkania edukacyjne dla dzieci. Położone wśród lasów i łąk, jest miejscem wspaniałej zabawy. Już sama podróż sprawiła dzieciom dużo radości, a tam na miejscu tyle atrakcji! Był przejazd (prawie prawdziwym) pociągiem, przejazd bryczką, którą prowadził wesoły Pan Woźnica. Były bliskie spotkania ze zwierzątkami: ptakami domowymi, kozą, królikami, świnką wietnamską, owcą i końmi, pokaz jak wygląda ul i wyposażenie pszczelarza oraz sprytnie zrobione poidełko dla pożytecznych owadów. Pod okiem Pani Ogrodniczki dzieci posadziły w doniczkach pomidorki koktajlowe, a z Panią Plastyczką ulepiły kota z gliny. Wszystkie sadzonki i ulepianki zabrały ze sobą. Pani Przyrodniczka pokazała dzieciom budki lęgowe dla różnych ptaków oraz tropy zwierząt leśnych. Niezwykłą atrakcją dla dzieci był ogrodzony plac zabaw, a na nim: zadaszona piaskownica ze stołami, prawdziwymi blaszanymi naczyniami i drewnianymi łyżkami, wiadra z wodą, w którym łowić można było pływające tam drewniane ryby, „aparaturę” do nauki dojenia krowy, koniki na biegunach, wieloosobowe „narty”, wyciągarka dla samochodów i wiele innych ręcznie wykonanych zabawek. Cała Zagroda to przesympatyczne miejsce. Naprawdę nie było czasu, by się nudzić. Niestety zabrakło czasu, aby wszystko poznać i wszystkim się pobawić.

GALERIA ZDJĘĆ

FILMIK

 

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.