^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Dzień Przedszkolaka

W dniu 20.09.2022r. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci miały wykonane piękne, błyszczące tatuaże brokatowe. Największa atrakcją była jednak wizyta ratownika medycznego z Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie. To było nie tylko bardzo miłe,
ale przede wszystkim bardzo pouczające spotkanie,
w którym wzięły udział przedszkolaki z oddziału w Lipiu. 

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Przedszkolaki wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.
Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Każde dziecko miało możliwość przeprowadzenia na fantomie masażu serca oraz sztucznego oddychania. Dodatkowo utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Przedszkolaki obejrzały również karetkę pogotowia i zapoznali się z jej wyposażeniem.

Dzieci otrzymały od ratownika pamiątkowe dyplomy i upominki. Na zakończenie dzieci podziękowały Ratownikowi za wizytę  oraz wręczyły upominek, własnoręcznie wykonaną laurkę.

Bardzo dziękujemy za wizytę, dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy,
które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.