Wizyta w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

Przedszkolaki z grupy Niedźwiadków odwiedziły Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Zwiedzanie zaczęliśmy od wystawy „Mali Odkrywcy”, która była nie tylko ekscytującym doświadczeniem dla dzieci, ale też niezwykłą podróżą edukacyjną, która zachęciła najmłodszych do odkrywania, eksplorowania i uczenia się, jednocześnie bawiąc i fascynując.

Podczas wizyty, dzieci mogły do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. To miejsce jest nieograniczoną przestrzenią dla umysłu, dającą tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy, której jak wiadomo przedszkolakom nie brakuje.

Wizyta w niezwykłym Centrum Nauki „Łukasiewicz”  z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, którzy chętnie tam powrócą, aby wyruszyć w kolejną podróż przez świat nauki.

"Nasza Ziemio ukochana

życzę słońca Ci od rana

czystej wody i powietrza

żebyś była coraz „lepsza”.

Pięknych pól i czystych lasów,

trochę chmurek, śpiewu ptaków,

pięknych kwiatów letnią porą

Boś Ty naszą jest podporą.

Bardzo wszyscy Cię kochamy

i się bardzo postaramy,

by najmniejszy skrawek Twój

czysty był, jak wody zdrój."

Wielkanoc

Cukrowy baranek
Ma złociste rożki
Pilnuje pisanek
Na łące z rzeżuszki
A gdy nikt nie patrzy
Chorągiewką buja
I cichutko beczy:
Święte Alleluja!

Wiosna!

Przyszła do nas wiosna,
ciepła i radosna.
Ptaszek pięknie śpiewa,
zielenią się drzewa.
Słonko w górze świeci,
Weselą się dzieci.
Każdy dobry nastrój ma,
niechaj wiosna długo trwa !

Wizyta Policjantów

„Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.

Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.

Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.”

Przedszkolaki z grupy Wróbelków i Niedźwiadków gościły u siebie policjantów
z Komisariatu Policji II w Rzeszowie.

Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Usłyszały również jak zachować się w kontaktach  z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Pani policjantka zaprezentowała wyposażenie policyjne – kajdanki, lizak, odznakę, niezbędne podczas wykonywanej pracy.

Ten dzień przedszkolaki na pewno zapamiętają na długo.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu,
jakim jest zawód policjanta.

Wyjazd do Kina "Zorza"

W dniu 26 lutego przedszkolaki z grupy „Niedźwiadków” wybrały się do kina „Zorza” w Rzeszowie. Głównymi celami wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja grup i wzmocnienie więzi koleżeńskich. Przed wyjazdem przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa podczas wycieczki autokarowej oraz zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. W kinie dzieci obejrzały pełną przygód historię Klary Muu – rezolutnej detektyw i jej przyjaciół. Obejrzana bajka wywarła na wszystkich duże wrażenie, tym bardziej, że część przedszkolaków była w kinie po raz pierwszy. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy
do przedszkola.

Sztuka wokół nas - "Dar Zabawy"

Zajęcia z programem „Dar Zabawy” upłynęły  pod hasłem „sztuka wokół nas”. Każdy kolejny dzień tygodnia przedszkolaki poświęciły na poznanie kolejnych dziedzin kultury i sztuki. „Niedźwiadki”   podczas zajęć edukacyjnych gościły świat muzyki, rzeźby, architektury, malarstwa oraz teatru. Obcowanie dzieci ze sztuką od najmłodszych lat przynosi szereg korzyści, rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty, inspiruje dziecięcą kreatywność, rozbudza ciekawość świata. Edukacja przez sztukę jest najlepszą formą kształtowania charakteru młodego człowieka, jego przyzwyczajeń, tolerancji, poglądów i wrażliwości.

Praca w grupach zadaniowo-zabawowych:

Grupa Darów: układania z darów scenki teatralnej.

Grupa Badawcza: w pracowni malarskiej – barwy podstawowe i pochodne.

Grupa Twórcza: „architektura wokół nas” - wykonanie pracy plastycznej „Mój Dom”.

Grupa Gospodarcza: „owocowe rzeźby” wykonanie rzeźby z wybranych owoców.

Dzień Pizzy

"Mąka na blachę BUCH!