^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Pedagog

Kwiecień miesiącem świadomości na temat Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten jest poświęcony zwiększaniu świadomości społecznej na temat autyzmu, promowaniu akceptacji osób z autyzmem.

Obchody tego wyjątkowego dnia mają na celu edukację społeczeństwa na temat różnorodności i potrzeb osób z autyzmem.

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, który cechuje się dużą różnorodnością w funkcjonowaniu tych osób. Oznacza to, że każda osoba z autyzmem, którą spotkamy na swojej drodze jest wyjątkowa i niepowtarzalna. 

Opracowała: Angelika Ślęzak


 

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

 

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

W tym dniu społeczność naszego przedszkola okazuje solidarność z osobami z trisomią poprzez założenie dwóch różnych, kolorowych skarpetek :).

 

 Poniżej zamieszczamy infografiki, które przybliżą Państwu specyfikę zespołu Downa.

Opracowała: Angelika Ślęzak


 

Zrozumieć ADHD

ADHD, czyli inaczej zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Jest zaburzeniem, które zauważalne jest już w pierwszych pięciu latach życia. Dla ADHD charakterystyczna jest triada objawów do których zaliczyć możemy: deficyt uwagi, impulsywność oraz nadmierna ruchliwość.

Rodzicu zapoznaj się z objawami charakterystycznymi dla zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi - zapraszam do zapoznania się z infografikami :) .