^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

„Marcowe kaprysy”

Zabawa z wierszem „Marcowe kaprysy”

 

Zabawy badawcze inspirowane wierszem B. Formy „Marcowe kaprysy”- kojarzenie zjawisk atmosferycznych z porami roku, poznawanie w zabawie właściwości farb i mieszania kolorów.
Wymieszał marzec pogodę w garze,
Ja wam tu wszystkim zaraz pokażę.
Śnieg, przymrozki, deszczową słotę,
słońca promieni dorzucę trochę.

Domieszam powiew wiatru ciepłego,
smutno by w marcu było bez niego.
Deszczu ze śniegiem troszeczkę dodam,
będzie prawdziwa marcowa pogoda.

- Rozmowa na temat wiersza, zapoznanie z symbolami pogody.
- Zabawy badawcze- mieszanie kolorów- dla dziecka talerz, pędzel 6 wacików kosmetycznych, trzy miski z wodą zabarwioną na kolor: czerwony, żółty, niebieski.  Przed dzieckiem talerz z ułożonymi wacikami kosmetycznymi, dziecko zanurza pędzel w wybranej misce z zabarwioną wodą i nanosi ja na wacik, dziecko obserwuje jak łączą się kolory, nazywa barwy jakie powstały z pomieszania kolorów. Albo inna propozycja zabawy- na wysypaną sół na kartce dziecko nanosi krople farby zmieszanej z wodą i obserwuje zjawisko mieszania się kolorów.

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.