^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Raport z realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 2014

Głogów Młp. 22.06.2014 r.

Poszczególne działania.

1.      DBAMY O ZWIERZĘTA: DOKARMIANIE ZWIERZĄT W ZIMIE:

Dzieci z naszego przedszkola dobrze wiedzą, jak ważne jest dokarmianie ptaszków w zimie, dlatego wraz z jej nadejściem przynosiły do przedszkola ziarenka, okruszki chleba, słoninkę, aby nasi mali przyjaciele mieli czym pożywić się w zimne, mroźne dni.

 

2.      KĄCIK PRZYRODY W PRZEDSZKOLU:

W każdej grupie przedszkolnej jest kącik przyrody, gdzie dzieci w zależności od pory roku przynoszą różnorodne materiały przyrodnicze; kasztany, żołędzie, nasiona kwiatów do sadzenia, rzeżuchę, cebulki. Kącik ten oczywiście jest najbardziej zielony wiosną, kiedy to wszystkie nasionka wychodzą z ziemi. Przedszkolaki uczą się odpowiedzialności za posadzone przez siebie roślinki podlewając je, dbając, aby nie zabrakło im wody. Jak już nasionka wykiełkują, wówczas dzieciaki mogą skosztować nowalijki wyhodowane przez siebie.

 

3.      OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY - DZIEŃ ZIELONY:

21 marca  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zielony, czyli powitanie wiosny. Wszystkie dzieci oraz panie przyszły w ten dzień ubrane do przedszkola na zielono i przeszły ulicami miasta we wiosennym korowodzie trzymając w rękach Marzannę. Na sam koniec Marzanna została spalona, wiosna przywitana została z uśmiechami na twarzy:)

 

4.      OBCHODY DNIA ZIEMI: 

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu był obchodzony w barwny i kolorowy sposób, a to wszystko za sprawą Pokazu Mody Ekologicznej. Przedszkolaki miały na sobie piękne stroje wykonane przez swoich rodziców z materiałów nadających się do recyclingu. Pomysłowość wykonania strojów była niesamowita.

5.      SEGREGACJA ŚMIECI W PRZEDSZKOLU:

Przedszkolaki już od najmłodszej grupy uczą się w jaki sposób segregować śmieci, gdzie wyrzucać plastik, szkło, makulaturę. Przez cały rok nasze przedszkole zbiera makulaturę, plastikowe nakrętki. Bierzemy również udział w licznych akcjach prozdrowotnych i proekologicznych, dzięki czemu dzieci utrwalają informacje na temat konieczności segregowania śmieci.

6.      WYCIECZKA DO LASU:

Przedszkolaki często spacerują do parku, lasu w celach prozdrowotnych i edukacyjnych. Obserwują zmieniającą się w zależności od pory roku przyrodę, nasłuchują odgłosów lasu, poszukują tropów zwierząt. Dzieci bardzo lubią te wyprawy.

7.      ZAJĘCIA PLASTYCZNE "W KRAINIE KUBUSIA" NA PODSTAWIE BAJEK Z PŁYTY CD:

Przedszkolakom bardzo podobały się bajki na płytach CD do słuchania o Kubusiu. W związku z tym  chętnie malowały ilustracje odzwierciedlające przygody Kubusia.

8.      SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM:

30 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Nadleśnictwa, gdzie spotkały się z leśnikiem, który oprowadził ich ścieżką edukacyjną w lesie. Dzieci miały okazję zobaczyć szkółki lęgowe, gniazda i dziuple. Leśnik opowiedział również o swojej pracy, zachęcił do pomagania zwierzętom, do ochrony i szanowania przyrody.

9.      SCENARIUSZE OBOWIĄZKOWE:

a)     OBCHODY DNIA PRZYJACIÓŁ NATURY:

Dzieci z Publicznego Przedszkola podczas zajęć poznały pojęcie "natury", kształtowały w sobie szacunek dla przyrody, zdobyły informacje o chronionych gatunkach zwierząt. Wybrały się również do lasu, aby móc dostrzec skarby, które ma przyroda. Na koniec zajęć dzieciaki pomalowały liście farbami, wykonując w ten sposób odznaki Kubusiowych Przyjaciół Natury.

b)     OBCHODY DNIA MARCHEWKI:

Podczas zajęć dzieci z pomocą nauczyciela wykonały pyszną i zdrową surówkę z marchewki. Przedszkolaki poznały właściwości odżywcze marchewki.  Radości było bardzo dużo, surówka smakowała wszystkim.

c)     OBCHODY DNIA WARZYW, OWOCÓW I SOKU:

Dzieci poznały właściwości odżywcze warzyw, owoców, dowiedziały się, że należy spożywać je minimum 5 razy dziennie. Najlepszym akcentem zajęć była jednak możliwość samodzielnego wykonania kolorowego szaszłyku z owoców i warzyw, a następnie skonsumowanie go.

d)     OBCHODY DNIA DRUGIEGO ŚNIADANIA:

Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się o korzyściach płynących ze spożywania drugiego śniadania i o tym, jak ważna jest zbilansowana dieta bogata w produkty zbożowe, warzywa i owoce. Dzieci wykonały prace plastyczne "moje drugie śniadanie", a następnie ze smakiem zjadły pyszne i zdrowe owoce.

10.UDZIAŁ W KONKURSIE "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY - NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE W TWOJEJ OKOLICY".

 

   

 

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.