^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Przedszkolak też EKO

     Troska o nasze środowisko naturalne powinna być domeną nas wszystkich, a nie tylko ekologów. Wychowanie przedszkolaka w duchu ekologii nierzadko bywa trudnym zadaniem. Najłatwiej uczyć je na własnym przykładzie. Dziecko jest wspaniałym obserwatorem i przez pierwsze lata życia głównie patrzy, jak żyją rodzice i ich naśladuje. Rodzic, który sam dba o środowisko, jest najlepszym nauczycielem swojego dziecka.
Warto więc dawać dobry przykład:

  • Segreguj śmieci (papier czy szkło można wykorzystać powtórnie) 
  • Nie korzystaj z samochodu jeżeli możesz gdzieś łatwo dojść pieszo 
  • Staraj się nie używać foliowych torebek 
  • Gaś zbędne żarówki 
  • Przykręcaj grzejniki 
  • Zakręcaj wodę (do mycia zębów nalej jej do kubka)
Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.