^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

NAJPIĘKNIEJSZE ZE ŚWIĄT...

Najpiękniejsze ze świąt ...

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt. Zanim przyjdą , warto zastanowić się choć przez chwilę nad tym czy potrafimy je świętować zachowując piękne-  odziedziczone po naszych przodkach -  polskie tradycje

*  Sianko pod obrusem

*  Dzielenie się opłatkiem

*  Dodatkowe nakrycie

*  Wspólna modlitwa

*  Zaproszenie osoby samotnej na kolację wigilijną

*  Śpiewanie kolęd

*  Świeca wigilijna

- nie pozwólmy im zaginąć, choćby ze względu na dzieci.

            Jeżeli od najmłodszych lat wpoimy dzieciom właściwy sposób świętowania, to pozostanie  im to na całe życie, utwierdzi w przekonaniu, że ich rodzinny dom to radość, miłość, ciepło i bezpieczeństwo. 

W przedszkolu- okres oczekiwania na Święta to: omawianie tradycji świątecznych, ubieranie choinki, uczenie się wierszy i piosenek o choince, kolęd i pastorałek. 

Zachęcamy  rodziców do kilku refleksji w związku z nadchodzącymi Świętami. Może warto podarować dziecku cztery bezcenne prezenty na nadchodzący rok ?
Planując dla dziecka upominki pamiętaj, że niektórych prezentów nie da się kupić. W przeciwieństwie do zabawek, które zapewne zepsują się w przyszłym miesiącu, te dary przetrwają całe życie. I tylko Ty możesz je ofiarować:

  • CZAS. To on wyraża miłość, jaką żywisz do dziecka. Im więcej go poświęcasz, tym bardziej zaowocuje to w przyszłości. W tym roku podaruj dziecku dar słuchania, czytania, pomagania i po prostu przebywania razem.
  • ZROZUMIENIE. Nikt nie jest doskonały. Ani dzieci, ani ich rodzice! Jeśli Twoja pociecha popełni błąd najpierw wysłuchaj.
  • ZAUFANIE. Jeśli wierzysz w swoje dziecko, pomagasz mu uwierzyć w siebie. Stale powtarzaj dziecku: „wiem, że potrafisz”, a nigdy nie zwątpi.
  • ENTUZJAZM. Bez względu na to, co razem robicie (sprzątacie czy idziecie grać w piłkę), rob to z werwą i ochotą. W późniejszym życiu, gdy Twoje dziecko będzie musiało zmagać się z o wiele trudniejszymi zadaniami, czy to w szkole, czy też w życiu osobistym, z pewnością odnajdzie w sobie wystarczająco dużo energii.

 

Opracowały:
mgr Agata Chuchla
mgr Stanisława Sudoł

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.