Jesienią, jesienią...

M. Konopnicka

Wizyta w bibliotece

Dzieci z grupy Biedronek (4-latków) odwiedziły ostatnio Miejsko Gminną
Bibliotekę Publiczną im. Rudolfa Menerki w Głogowie Małopolskim.

Przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania bajek o przygodach zwierząt
na wsi i w gospodarstwie,
a następnie chętnie odpowiadały na pytania związane z treścią książek. Celem spotkania była popularyzacja książek wśród najmłodszych,
a także zachęcenie do korzystania z biblioteki.

Wycieczka do Edukacyjnej Zagrody Szmer

W minionym tygodniu dzieci z grupy Biedronek, Pszczółek i Zajączków, Myszek, Sówek, Żabek i Jeżyków wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym do Zagrody Szmer w Godowej w ramach projektu "Podkarpacka wieś dzieciom".
Celem wyjazdu było ukazanie dzieciom piękna polskiej wsi oraz korzyści, jakie płyną z uprawiania ziemi i hodowli zwierząt, a także kształtowanie u dzieci poczucia więzi z najbliższym środowiskiem i regionem.
Warsztaty w zagrodzie edukacyjnej były okazją do obserwacji przyrody (przejazd bryczką po gospodarstwie i okolicy). Dzieci samodzielnie kisiły kapustę, podziwiały dorodne dynie i inne uprawy, odwiedziły zwierzęta (koniki, kozę, pszczółki, baranka), swobodnie bawiły się na łące i placu zabaw stylizowanym na gospodarstwo rolne. Degustacja żywności tradycyjnej była samą przyjemnością- pierogi byly pyszne.
Dzień był niezwykle udany, zabawa świetna a wspomnienia piękne.
Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej " Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Plan operacyjny na lata 2020-2021 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Sprzątanie świata

"Sprzątanie świata" to akcja, w której co roku bierzemy udział.
Starszaki uzbrojone w worki i rękawiczki sprawiły, że teren wokół przedszkola lśni czystością.
Przedszkolaki świetnie wiedzą, jak segregować śmieci. Wiedzą też, że człowiek kulturalny papierki, puste butelki czy ogryzki wyrzuca do kosza, a jeśli go nie ma, zabiera śmieci ze sobą.

Dzień Kropki

Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi, zabawy. Mała kropka potrafi rozpocząć wielkie zmiany. Dzień ten stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów, pobudzenia wyobraźni. Jak się bawiliśmy?
Zapewniamy -świetnie !!! Puszcza oczko

Dzień Sportu i Dzień Przedszkolaka

11 września to Narodowy Dzień Sportu. Świętowaliśmy go w przedszkolu, łącząc z obchodami Dnia Przedszkolaka. Trenerzy z Akademii Piłkarskiej Głogovia na stadionie przeprowadzili treningi z piłką z dziećmi - było wiele radości, wyścigi, rywalizacja i świetna zabawa.
Bardzo dziękujemy za organizację tak aktywnego przedpołudnia ????

Po południu gościliśmy mamę Leona - Panią Agnieszkę Zawadzką. Przeprowadziła dla starszaków trening ogólnorozwojowy, który pokazał dzieciom, jak można aktywnie spędzać czas i czerpać z tego przyjemność. Pani Agnieszko, bardzo dziękujemy !
Poza tym, dzięki sprzyjającej pogodzie, dzieciaki szalały na placu zabaw i miały dzień pełen wrażeń.

----> GALERIA ZDJĘĆ <----

Pierwsze dni w przedszkolu

Adaptacja w przedszkolu to burzliwy czas i ciężko stwierdzić kogo ta burza dosięga najbardziej – dziecko, rodzica czy nauczyciela? W sierpniu zoorganizawaliśmy dni adaptacyjne dla najmłodszych, dzięki którym rodzice i ich pociechy mogły poznać placówkę, pracowników, obowiązujące zasady, nowe zabawki i salę. Panie nauczycielki robiły co mogły, aby proces adaptacji przebiegał w przyjaznej, ciepłej i radosnej atmosferze.

Pierwszy miesiąc maluszków w nowej grupie społecznej, jaką jest grupa przedszkolna minął szybciej niż można było się tego spodziewać. Pamiętajmy że adaptacja jest procesem bardzo indywidualnym. U niektórych dzieci przebiegnie ona szybko i przyjemnie, zaś inne  będą potrzebowały więcej czasu i wsparcia aby przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Mimo to mamy nadzieje że "pierwsze lody zostały już przełamane" i będzie tylko lepiej. Śmiech

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentującej jak wyglądały pierwsze zajęcia integracyjne z rówieśnikami, pierwsze zajęcia z języka angielskiego, prace plastyczne, spacery...