^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Dzień Ziemi

 Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach o tematyce ekologiczno-przyrodniczej, poznały źródła energii odnawialnej, wiedzą jak zachowywać się w trakcie spaceru w lesie, jak dbać o przyrodę, segregować śmieci w swoich domostwach i jak oszczędzać energię. 

Piosenka "ZIEMIA WYSPA ZIELONA"- gr. VIII JEŻYKI

GALERIA ZDJĘĆ

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

 Dyrektor Publicznego Przedszkola w Głogowie Małopolskim

ogłasza zapisy na rok szkolny 2021/2022
 

         Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3 – 6 lat. Dzieci młodsze będą przyjmowane w miarę wolnych miejsc.


Terminarz rekrutacji:

  • 3 marca od godz. 13.00 – 19 marca do godz. 16.00 – przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp.
  • 23 kwietnia o godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
  • od 23 kwietnia od godz. 13.00 do 29 kwietnia do godz. 16.00 – potwierdzenie przez rodzica woli zapisu dziecka do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia (dokument do pobrania znajduje się poniżej)
  • 5 maja o godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
  • W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

         Dokumenty niezbędne do zapisów od 15 lutego będą do odebrania w sekretariacie przedszkola oraz na przedszkolnej stronie internetowej (poniżej).

Dokładnie wypełniony i podpisany przez rodziców wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych należy złożyć w sekretariacie przedszkola. Regulamin Rekrutacji znajduje się poniżej.


Informacje dotyczące zapisów, opłat, działalności przedszkola można uzyskać osobiście w przedszkolu, telefonicznie pod nr 177897230 lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

S e r d e c z n i e    z a p r a s z a m y !

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Dinozaury

Dinozaury, wulkany i zamierzchła przeszłość to tematyka,
którą omawialiśmy końcem marca...

GALERIA ZDJĘĆ

Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki

22 marca br. przedszkolaki powitały wiosnę w doskonałych nastrojach! Marzanny zostały wyrzucone, zioła, owies, rzeżucha i szczypiorek posadzone. Na oknach zawisły kolorowe motyle.
Optymizm, nadzieja oraz oczekiwanie na piękną, wiosenną pogodę...

Tego dnia braliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, dnia solidarności z obdarzonymi dodatkowym chromosomem miłości. Dzień ten zwany jest także Dniem Kolorowej Skarpetki. Wszyscy przyszliśmy w skarpetkach nie do pary! Nasze Przedszkole wsparło akcję "Wyjątkowa Skarpetka". Wraz z naszymi dzieciakami udało nam się stworzyć 29 metrów pięknych, wielobarwnych skarpetek! A wszystko po to, by okazać wsparcie osobom z zespołem Downa. Polecamy artykuł na ten temat na naszej stronie internetowej
(zakładka Publikacje Nauczycieli -> 
WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA Z ZESPOŁEM DOWNA W WIEKU PRZEDSZKOLNYM).

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Matematyki

12 marca obchodziliśmy Międynarodowy Dzień Matematyki - królowej nauk. Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał. Metody wykorzystywane podczas codziennych zajęć aktywizują dzieci, zachęcają do wspólnych poszukiwań, podejmowania wyzwań, pokonywania trudności, działania, generowania pomysłów. Z okazji Dnia Matematyki przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia.

Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i u trochę starszych. Oczywiście zajęcia matematyczne organizujemy nie tylko od święta Śmiech

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Kobiet w przedszkolu

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet
Niech żyją nam zdrowe
I pani nasza i mamy.
Im wszystkim kwiaty oddamy...
Dzień Kobiet w przedszkolu
 
Wszystkie Kobietki - te małe i troszkę większe 8 marca obchodziły swoje święto..Wstyd

GALERIA ZDJĘĆ  

 

Tydzień sztuki w starszakach

W dniach 22-26 luty starszaki  na zajęciach dydaktycznych 
realizowały tematykę związaną ze sztuką. 

Bawili się w malarzy, aktorów, muzyków.. 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Walentynki

"Dziecko to uwidoczniona miłość..."

Dziecięce serduszka są pełne miłości, nie tylko w Walentynki.. :)

 

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.