^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Wizyta w Aptece

W ramach realizacji tematyki kompleksowej  „Dbamy o zdrowie”  grupa VII wybrała się na wycieczkę do apteki "NOVA" w Głogowie Mlp.

Celem  było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Podczas wizyty  dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część to receptura w tej części pracownicy apteki wykonują lekarstwa. Mogliśmy zobaczyć  specjalną maszynę, która robi lekarstwa.

Pan farmaceuta wytłumaczył, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki.

 Pan farmaceuta podczas miłej pogadanki   przypomniał wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz , że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi , uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały słodkie upominki. Wszystko było dla nich nowe, ciekawe dlatego z  zainteresowaniem obserwowały, słuchały wzbogacając wiedzę na temat pracy farmaceuty.

Serdecznie dziękujemy panu mgr farmacji Arkadiuszowi M i wszystkim pracownikom apteki „NOVA”  za poświęconą nam uwagę, czas  i ciekawe przedstawienie tematu.

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.