^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

KORONAWIRUS – INFORMACJA DYREKTORA

KORONAWIRUS –  INFORMACJA DYREKTORA 
Zgodnie z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku  z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa, w naszym przedszkolu odbyły się pogadanki z dziećmi w każdej przedszkolnej grupie na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny: częstego i prawidłowego mycia rąk, ochrony podczas kaszlu i kichania, korzystania z chusteczek jednorazowych jeden raz. Ilustracje dotyczące higieny są powieszone w każdej sali. 
Systematycznie prosimy rodziców, by nie posyłali dzieci chorych i przeziębionych do przedszkola. Chorzy pracownicy również nie pojawiają się w placówce.
Przypominamy, że jeśli wróciliście Państwo z terenów występowania koronawirusa, warto zastosować kilkunastodniową obserwację całej rodziny. Jeśli wystąpią objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną (178522111, 178541909, 606399989 – numer alarmowy) lub zgłosić się do oddziału zakaźnego szpitala (Łańcut, tel. 172240112). Jeśli posiadacie Państwo dziecko do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły jednemu z rodziców należy się zasiłek opiekuńczy (informacja w ZUS).
W przypadku wątpliwości dostępna jest infolinia Ministerstwa Zdrowia lub – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo). Prosimy też na bieżąco sprawdzać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
 
Małgorzata Jodłowska, dyrektor Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp. 
Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.