Wycieczka do Edukacyjnej Zagrody Szmer

W minionym tygodniu dzieci z grupy Biedronek, Pszczółek i Zajączków, Myszek, Sówek, Żabek i Jeżyków wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym do Zagrody Szmer w Godowej w ramach projektu "Podkarpacka wieś dzieciom".
Celem wyjazdu było ukazanie dzieciom piękna polskiej wsi oraz korzyści, jakie płyną z uprawiania ziemi i hodowli zwierząt, a także kształtowanie u dzieci poczucia więzi z najbliższym środowiskiem i regionem.
Warsztaty w zagrodzie edukacyjnej były okazją do obserwacji przyrody (przejazd bryczką po gospodarstwie i okolicy). Dzieci samodzielnie kisiły kapustę, podziwiały dorodne dynie i inne uprawy, odwiedziły zwierzęta (koniki, kozę, pszczółki, baranka), swobodnie bawiły się na łące i placu zabaw stylizowanym na gospodarstwo rolne. Degustacja żywności tradycyjnej była samą przyjemnością- pierogi byly pyszne.
Dzień był niezwykle udany, zabawa świetna a wspomnienia piękne.
Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej " Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Plan operacyjny na lata 2020-2021 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.