^Powrót
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Wycieczka do Siedliska Janczar w Pstrągowej

Początkiem czerwca dzieci z grupy Żabek, Zajączków, Jeżyków, Sówek, Myszek, Niedźwiadków, Biedronek i Pszczółek wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym do Siedliska Janczar w Pstrągowej w ramach projektu "Niepowtarzalne klimaty polskiej wsi".
  • Celem wyjazdu było ukazanie dzieciom piękna polskiej wsi oraz korzyści, jakie płyną z uprawiania ziemi i hodowli zwierząt, a także kształtowanie u dzieci poczucia więzi z najbliższym środowiskiem i regionem.
  • Warsztaty w zagrodzie edukacyjnej były okazją do obserwacji przyrody (przejazd bryczką po gospodarstwie i okolicy, podziwianie upraw zbóż, rzepaku, sposobów przechowywania siana). Dzieci samodzielnie zagniatały ciasto, wyrabiały i ozdabiały bułeczki w ramach warsztatów pieczenia chleba. Odwiedziły koniki i mialy okazję posiedzieć na ich grzbiecie, swobodnie oraz z animatorem bawiły się na łące i placu zabaw. Degustacja żywności tradycyjnej była samą przyjemnością- pierogi byly pyszne a kompot z lokalnych owoców świetnie gasił pragnienie. Dzień był niezwykle udany, zabawa świetna a wspomnienia piękne.
  • Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej " Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Plan operacyjny na lata 2022-2023 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  • Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
  • Instytucja Zarządzajaca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.