Wielkanoc W Przedszkolu

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym Święta Wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. W tym dniu symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Przedszkolne świętowanie zostało pięknie podkreślone przedstawieniem Sówek. Dziękujemy paniom za przygotowanie uroczystości.

Witamy Wiosnę

Marzanno, Marzanno

Ty zimowa panno!

Ciebie już żegnamy,

Bo wiosnę witamy!!!

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie. Sadziły zioła, owies, rzeżuchę i szczypiorek. Było radośnie i kolorowo.

Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, te duże, jak i te małe. Dzień Kobiet to wspaniały dzień, ważny dla wszystkich kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

OGŁOSZENIE

Od 27.02 do 04.03 zbieramy od Państwa deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego. Prosimy złożyć wyżej wymieniony dokument w terminie, a o ewentualnej rezygnacji poinformować wychowawców.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

ogłasza zapisy na rok szkolny 2024/2025

• 5 marca od godz. 13.00 – 21 marca do godz. 16.00 – przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp.
  • 25 kwietnia o godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
  • od 25 kwietnia od godz. 13.00 do 8 maja do godz. 16.00 – złożenie potwierdzenia woli zapisu dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola
  • 9 maja o godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
  • 9 maja od godz. 13.00 do 16 maja do godz. 16.00 rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
  • W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Dokumenty niezbędne do zapisów od 27 lutego będą do odebrania w sekretariacie przedszkola oraz na przedszkolnej stronie internetowej www.przedszkole.glogow-mlp.pl

Dokładnie wypełniony i podpisany przez rodziców wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych należy złożyć w sekretariacie przedszkola.

Regulamin Rekrutacji znajduje się na internetowej stronie przedszkola.

Informacje dotyczące zapisów, opłat, działalności przedszkola można uzyskać osobiście w przedszkolu, telefonicznie pod nr 177897230 lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

S e r d e c z n i e   z a p r a s z a m y !

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Babciu, Dziadziu - Kochamy Was!

Babciu, Dziadziu - kochamy Was!

Styczeń w Publicznym Przedszkolu w Głogowie Małopolskim upłynął naszym Przedszkolakom na przygotowaniach do jednego z ważniejszych świąt celebrowanych w naszej placówce - Święta Babci i Dziadka. Każda z grup przedszkolnych pod okiem swoich wychowawców przygotowała przedstawienia, które wypełnione były wierszami, piosenkami oraz tańcami. Mali artyści  z przejęciem i ogromnych zaangażowaniem prezentowani swoje umiejętności.

Babcia i Dziadziu - z czym kojarzą się te słowa ?

Z miłością, ciepłem, poświęconym czasem, a także niejednej osobie ze smakołykami przygotowanymi przez Babcię.

Potwierdzeniem powyższych słów jest piosenka, która brzmi:

"Mama w pracy, tata w pracy, mało widzą nas.

Ale za to babcia z dziadkiem zawsze mają czas.

Mama w biegu, tata w biegu, śpieszą się co dnia.

Ale za to babcia z dziadkiem mają niezły plan!

Drzwi krainy czarodziejskiej  otwierają nam!"

/Kraina babci i dziadka - K.Gowik/

Grupy młodsze

Grupy starsze

Szalony bal karnawałowy

Szalony bal karnawałowy...

Bal przebierańców stał się już tradycją w naszym przedszkolnym społeczeństwie. Dorosłym, jak i dzieciom kojarzy się z salą wypełnioną kolorowymi ozdobami, pięknymi strojami oraz dźwięczną muzyką porywającą do tańca. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nasze Przedszkolaki spełniają swoje dziecięce marzenie o wcieleniu się w rolę księżniczki, wróżki, a nawet superbohaterów. Tak też stało się i w tym roku - w salach przedszkolnych mogliśmy spotkać wiele ciekawych postaci. Wszystko zostało zwieńczone balem, a duet Oli i Pawła porwał wszystkich do wspólnej i hucznej zabawy. Salę wypełniły wesołe okrzyki radości oraz twarze pełne uśmiechów :).

Dyżur - ferie zimowe

DYŻUR - FERIE ZIMOWE 2024

W dniach 5 – 8 stycznia wyślemy do Państwa ankietę
na temat dyżuru w czasie ferii. Prosimy o uzupełnienie jej do 12 stycznia.
Prosimy, by każdy przesłał odpowiedź, nawet jeśli dziecko nie będzie uczęszczało
do przedszkola.

Jasełkowych wspomnień czar..

Pomimo, że w kalendarzu zagościł już styczeń, wspomnieniami wracamy do zapierającego dech w piersiach przedstawienia grupy Jeżyków. Choć za oknem ponura atmosfera, nadal czujemy świąteczną magię i ciepło, dzięki pięknym zdjęciom wykonanym przez Panią Monikę Wasiluszko.

Serdecznie dziękujemy za fenomenalne ujęcia.

fot. Monika Wasiluszko